Close button

"Бронь" від мобілізації через "Дію": як це працює і хто може скористатися послугою

В Україні з липня цього року працює бронювання від мобілізації через портал "Дія". Це значно пришвидшило та спростило процедуру, адже керівники можуть дізнатися про результат розгляду заяви щодо своїх працівників упродовж доби, пише Марія Кучерявець, РБК-Україна.

Як це зробити та хто не підпадає під "бронь" - зібрало РБК-Україна в матеріалі.

Зміст

  • Як працює бронювання в "Дії"
  • Хто не може отримати послугу та кого не можна забронювати

Бронювати своїх співробітників онлайн через "Дію" можуть керівники критично важливих підприємств та підприємств, які забезпечують потреби Сил оборони України. Такі компанії внесені в Єдиний перелік.

Як зазначають в Міноборони, раніше процес бронювання був доволі складнішим та заплутанішим. Адже інформацію щодо військовозобов’язаних перевіряли вручну, через що мав місце людський фактор. Зокрема дані могли губитися або через незначні помилки у документах доводилося подавати людей на "бронь" заново.

Як працює бронювання в "Дії"

  1. Керівник компанії на порталі "Дія" подає списки військовозобов’язаних співробітників на бронювання та затверджує заяву електронним підписом (подання заяви займає близько 10 хвилин).
  2. Система перевіряє, чи людина працевлаштована офіційно та чи є дані про неї у реєстрі Оберіг.
  3. Заяву опрацюють протягом доби. Необхідно стежити за її статусом в особистому кабінеті. Повідомлення про результат надійде керівнику на електронну пошту та в розділ "Зверніть увагу".

Заявник отримає результат бронювання за поданим списком, де буде зазначено статус кожного з працівників: заброньовано, не заброньовано і чому, не підлягає бронюванню.

Система автоматично переведе військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік, після чого він вважатиметься заброньованим. Такі працівники зможуть перевірити статус бронювання в застосунку Резерв+. Витяг про "бронь" можна буде завантажити на порталі "Дія" та за потреби роздрукувати.

Хто не може отримати послугу та кого не можна забронювати

Не підлягає бронюванню (призовник, виключений / не перебуває / знятий з військового обліку, резервіст, має відстрочку, вже має бронювання), а також працівник, який:

  • молодший або старший за 18-60 років;
  • не працевлаштований в цій компанії;
  • не має даних у Реєстрі військовозобовʼязаних.

Подати списки військовозобовʼязаних працівників на бронювання не можуть:

  • ФОПи та фізичні особи;
  • юридична особа, яку не включено до Єдиного переліку;
  • юридична особа, в якої закінчився термін дії підстави внесення до Єдиного переліку;
  • юридична особа, що припинила свою діяльність.

Нагадаємо, що цього літа Кабінет міністрів України вніс зміни до порядку бронювання від мобілізації постановою № 560. Окрім процедури бронювання через "Дію", основні новації торкнулися лімітів на кількість тих, хто може отримати "бронь", обов'язкових для бронювання категорій, термінів, критеріїв визначення підприємств критично важливими.

Детальніше про це читайте в окремому матеріалі РБК-Україна "Бронь від мобілізації по-новому. Як Кабмін змінив правила та які квоти на професії".

Під час підготовки матеріалу використовувалися: прес-служба Міноборони, заява заступниці глави Міноборони з питань цифровізації Катерини Черногоренко, а також портал державних послуг "Дія".

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Новини

Популярні теми форуму

analytics