Рибалки, увага! Які риболовні снасті суворо заборонені в Україні
Наприкінці літа та на початку осені - найкраща пора для риболовлі. Але не все так просто! Багато популярних у деяких жадібних рибалок способів ловити рибу є забороненими та суворо караються законом. Які саме рибальські снасті не можна використовувати на водоймах України, пише Фелікс Коркін, РБК-Україна.
РБК-Україна (проєкт Styler) пояснює, від яких снастей свідомий та чесний рибалка мусить триматися подалі.
Острога
Острога - заборонена повсюдно. Вважається, що цей спосіб риболовлі призводить до значних травм риби, які можуть спричинити захворювання і масову загибель. Хвора риба є загрозою всьому поголів’ю, оскільки сприяє поширенню хвороб серед здорових особин.
Вдаряння риби острогою, як це описує Миклухо-Маклай у виконанні папуасів, здається захопливим, але в реальності це криваве і неприємне видовище.
Волок
Волок - це відціджуюча сітка, яка виготовляється у вигляді сітного полотна з заглибленням-ловушкою посередині (гузир). Це промислове знаряддя лову, яке в любительському риболовстві заборонено. Волок використовується для вилову великої кількості риби, що може мати негативні наслідки для екосистеми водойми.
Самодер
Самодер (коса, драга тощо) - це фактично вид самолова, в якому використовується здатність трійникового гачка чіпляти все, що трапиться на його шляху. Він застосовується в місцях скупчення риби, де браконьєр, періодично смикаючи за шнур, "косить" рибу.
Заціпивши живу рибу, він витягує з води свою криваву здобич. Цей метод руйнує всю риболовлю, оскільки риба отримує серйозні травми, що призводить до її загибелі.
Доріжка
"Доріжка" - ця браконьєрська снасть не має нічого спільного з класичною доріжкою, тобто ловом риби шляхом протягування за пливучим човном шнура з блешнею. Це, по суті, звичайна жаберна сітка, яку браконьєри запускають у воду і витягують назад, як відому "гумку".
Такий метод може нанести значну шкоду рибному запасу, оскільки сітка захоплює рибу різного розміру та виду.
Екран
Екран (в деяких місцях його називають "телевізор") - маломірна жаберна сітка, виготовлена у вигляді шматка сітки розміром 1x1 м з поплавками по верхньому ряду і грузилом по низу. Ця снасть використовується для ловлі риби на невеликих водоймах, де вона може викликати значний тиск на рибний запас.
Ятір
Ятір - це снасть, про яку докладно розповідалося в попередньому розділі. Однак у віддалених місцях, де невеликі водойми не охоплені регулярним рибним наглядом, можна зустріти сплетені з вербової лози або виготовлені з капронової сітки, натягнутої на велосипедні ободи, ці "дива" риболовного мистецтва.
Інші заборонені пристрої
Під заборону потрапляють пневматична і вогнепальна зброя, луки і арбалети, гачкові самоловні снасті, пристрої тралового і драгуючого типу, капкани будь-якої конструкції.
На рибу не можна впливати токсичними і хімічними речовинами, підривати її або оглушувати електрикою.
З колючих пристроїв дозволені лише знаряддя для підводного полювання, з пасток - пристрої для вилову раків (раколовки), з відціджуючих пристроїв - підйомні механізми і черпаки розміром 1х1 м з осередками діаметром до 10 мм.
Раніше ми писали про 7 риб України, яких можна спіймати майже у кожній річці.
Читайте також, як правильно ловити раків та які є секрети цієї справи.
При написанні матеріалу використовувалися наступні джерела: сайти"Рибалка в Україні", fish.dp.ua.