Вчені: застосування стероїдів при COVID-1 небезпечно

Вчені: застосування стероїдів при COVID-1 небезпечно

Читати новину російською мовою

Стероїдні препарати можуть принести користь тяжкохворим пацієнтам з COVID-19, але вони не підходять для лікування відносно легких випадків, повідомляє Financial Express.

Результати нового дослідження, опубліковані в науковому журналі Science Advances, показали, що стероїди, такі як дексаметазон, слід застосовувати для лікування пацієнтів з тяжким перебігом COVID-19, а пацієнтам з більш легкими формами коронавірусу подібне лікування може принести більше шкоди, ніж користі. У більшості дорослих з COVID-19 від помірної до тяжкої форми імунна відповідь проти коронавірусу пригнічена і не загрожує життю.

Вчені оцінили рівні цитокінів білка імунної системи і інших маркерів здоров'я у 168 дорослих з COVID-19 і з'ясували, що менше 5% пацієнтів з COVID-19, включаючи деяких з найбільш хворих, мали небезпечну для життя гіперзапальну імунну відповідь, відому як синдром цитокінового шторму.

Ґрунтуючись на результатах, учені заявили, що лікування стероїдами може бути ефективним тільки для пацієнтів з важкою формою COVID-19.

Новини

analytics