МВФ відмовив Україні у надзвичайній фіндопомозі

МВФ відмовив Україні у надзвичайній фіндопомозі

Читати новину російською мовою

МВФ не розглядає виділення Україні надзвичайного фінансування. Про це заявив глава Мінфіну Сергій Марченко в п'ятницю, 27 листопада, повідомляє Корреспондент.

"Мова йде про те, чи зверталися ми по emergency Finаnce. Це фінансування, коли у держави дійсно є проблема. Ми це питання розглядали в зв'язку з діючої ситуацією. Але я вам скажу відповідь наших партнерів з Міжнародного валютного фонду:" Шановна Україна, у вас є програма, тому, будь ласка, ми за цією програмою готові співпрацювати. Ми зараз не розглядаємо для вас emergency Finаnce". Ми поставили запитання, нам чітко відповіли, що потрібно працювати в рамках програми і виконувати умови", - сказав Марченко.

При цьому міністр в інтерв'ю ВВС News Україна припустив, що домовитися з МВФ про транш вдасться в цьому році, але кошти надійдуть уже в наступному.

Читайте также: Украине не удастся получить транш МВФ, — Гончарук

"У нас ці кошти, звичайно, передбачені в бюджеті. Більш того, у нас були передбачені два транші від МВФ (по 700 млн дол. кожен - ред.). Ми виконали всі структурні "маяки" для першого перегляду. Звичайно, зараз вже є інші структурні "маяки", щодо яких ми ще в процесі виконання. я не можу сказати категорично, що коштів не буде. Може виявитися так, що це рішення якимось чином буде знайдено. Але я не хочу давати якісь оптимістичні обіцянки на цей рахунок. Більш вірогідним сценарієм, я б сказав, дуже високо ймовірним, що нам вдасться домовитися в поточному році про місію і ці кошти будуть вже в наступному році", - додав Марченко.

Зараз питання не стільки в транші, а в меседжі і взаємодії, стверджує міністр.

"Якщо ми зможемо переламати негативний наратив останніх місяців, це вже буде великою перемогою, я вважаю. Тому що це відкриває нам шлях до отримання макрофінансової допомоги, до відновлення переговорів зі Світовим банком, і так далі", - резюмував Марченко.

Раніше радник глави Офісу президента Тимофій Милованов заявив, що в цьому році Україна не отримає транш МВФ. Пізніше в НБУ назвали причину відсутності траншу МВФ. Україна не встигає виконати всі вимоги Фонду. Хоча спочатку МВФ обіцяв два транші за два закони, але потім висунув додаткові вимоги.

Новини

analytics