Close button

Бивні нарвалів розповіли про зміни клімату

Бивні нарвалів розповіли про зміни клімату

Вивчаючи бивні нарвалів, вчені виявили, що в їх структурі є річні кільця, що нагадують аналогічні в стовбурах дерев. Кільця в бивнях нарвалів можна використовувати для аналізу змін у навколишньому середовищі, повідомляє Planet today.

Група вчених, утворена фахівцями з різних країн світу, вивчила десять бивнів нарвалів. Всі вони були здобуті мисливцями на північному заході Гренландії - тут ведеться промисел нарвалів, яких використовують в їжу. У самців нарвалів є бивень, який представляє собою розвинувся в ріг верхній зуб. У самок теж є бивень, але він прихований в яснах.

"Ми вивчили бивні тварин, які жили в період 1962-2010 років. Довжина бивнів склала від півтора до двох з половиною метрів - ми розрізали їх вздовж, щоб детально вивчити кільця всередині. Як з'ясувалося, одне кільце відповідає одному року життя нарвала", - кажуть дослідники, відзначаючи, що в процесі роботи вдалося виміряти рівні стабільних ізотопів азоту та вуглецю, а також рівні ртуті в кожному кільці.

Таким чином вчені отримали дані про харчування кожної особини.

"Дослідження показало, що до 1990 року, коли льоди в Арктиці були великими, але мінливими, нарвали харчувалися переважно примикає до морського льоду здобиччю. Це, зокрема, арктична тріска і палтус. Але в міру того, як льоду стало менше в період 1990 -2000 років, нарвали перейшли на пошук їжі у відкритому океані. Тут вони живляться полярної тріскою і мойвою. Після 2000 року спостерігається зростання вмісту ртуті в бивнях - ми вважаємо, що це пояснюється активним спалюванням вугілля в Південно-Східній Азії", - відзначають автори роботи, додаючи, що кільця в бивнях нарвалів дозволяють вивчати зміни, які сьогодні відбуваються в Арктиці.

Новини

Популярні теми форуму

analytics