Кращі криптогаманці в Україні

Кількість криптовалют 25
Тип гаманця Кастодіальний гаманець
Користувачів Більше 500 000
  • 25 криптовалют
  • 3 фіатні валюти
  • Виведення на банківську картку
  • Перекази без комісії

Огляд Trustee Plus

Кількість криптовалют 500+
Тип гаманця Апаратний
Користувачів Більше 6 млн
  • 4 моделі на вибір
  • Ціна від 79 євро
  • Надійний корпус
  • 500+ криптовалют

Огляд Ledger

Кількість криптовалют 1000+
Тип гаманця Апаратний
Користувачів Більше 2,5 млн
  • 4 моделі
  • Ціна від 49 EUR
  • 1000+ монет
  • Зручний додаток

Огляд Trezor

Увага! Ця сторінка монетизується: якщо ви скористаєтесь послугами однієї з компаній, перейшовши за посиланням з нашого сайту, ми отримаємо грошову винагороду. Це ніяк не впливає на вартість послуги для вас. Порядок виводу пропозицій може носити комерційний характер.

Вся інформація на цій сторінці отримана з відкритих джерел, державних реєстрів, офіційних сайтів компаній та перевірена експертами Kurs Finance.

Малютін Олег Костянтинович

Малютін Олег Костянтинович — Лектор приватних фінансових курсів, що спеціалізується на банківській справі та страхуванні

Рубан Анатолій Сергійович

Рубан Анатолій Сергійович — Незалежний фінансовий консультант. Кандидат економічних наук, доцент

Оновлено

Що таке криптогаманець?

Криптогаманець — це інструмент, який дозволяє зберігати, відправляти та отримувати криптовалюту. Виділяють два основні їх типи:

  • Програмний — це застосунок або веб-сервіс (сайт, розширення для браузера), доступ до якого здійснюється через смартфон або комп'ютер. Програмний гаманець для криптовалюти підходить для всіх популярних операційних систем.
  • Апаратний — фізичний пристрій, на якому зберігаються приватні закриті ключі для доступу до блокчейну. Для керування рахунками його потрібно підключити до комп'ютера або смартфона за допомогою кабелю або бездротового з'єднання.

Мобільні криптокошельки у вигляді застосунків мають відкритий вихідний код і поширюються безкоштовно. Такі програми розміщені у відкритому доступі, завантажити їх можна у маркетплейсах Google або Apple. Зробити вірний вибір допоможе рейтинг криптогаманців та відгуки, з якими можна ознайомитися безпосередньо в Google Play Market та App Store.

Апаратний електронний гаманець для криптовалюти — дорогий пристрій. Ціна стартує від $49. На ринку представлені різні моделі, які різняться за формфактором, матеріалом корпусу, функціоналом тощо. Щоб використовувати такі гаманці для криптовалют, додатково слід встановити спеціальний софт. Зазвичай його пропонується завантажити на сайті виробника.

Види криптовалютних гаманців

За типом зберігання розрізняють «холодні» та «гарячі» криптогаманці. У чому їх відмінності та які є надійнішими — розглянемо далі.

Гарячі гаманці

Програмні криптовалютні гаманці з постійним доступом до монет називаються також «гарячими». Вони постійно підключені до мережі, що забезпечує швидкість та зручність транзакцій. По суті, це універсальні криптогаманці, які підійдуть для тих, кому необхідно часто переказувати криптовалюту.

Вони можуть бути некастодіальними та кастодіальними. У некастодіальному додатку приватний ключ доступу до монет (сид-фраза) зберігається в користувача, а сам сервіс є анонімним.

Втім, найбільш поширеними є кастодіальні криптовалютні гаманці з виведенням на карту. Вони реалізовані за прикладом банківського застосунку: користувач передає свої активи для зберігання платформі. Вони не анонімні та вимагають обов'язкової верифікації. За таким принципом працює український криптогаманець Trustee Plus.

Холодні гаманці

«Холодним» називається оффлайн криптогаманець. Він не має постійного доступу до інтернету, для проведення транзакцій пристрій необхідно підключити вручну. По суті, холодний та апаратний криптогаманці — це одне й те саме. Особливість такого пристрою полягає у високій безпеці, оскільки закриті ключі зберігаються офлайн, що захищає від зламів. Зовні він нагадує невелику флешку. Всі рейтинги гаманців для криптовалют очолюють саме такі пристрої. Головним їх недоліком є висока вартість.

Який криптогаманець вибрати — гарячий чи холодний?

Критерій Холодний криптогаманець Гарячий криптогаманець
Безпека Висока Середня
Вартість Від $49 Безкоштовно
Сумісність Windows, macOS, Linux, Android, iOS Залежить від гаманця
Зручність використання Вимагає додаткових налаштувань Легко освоїти, підходить для частих транзакцій
Наявність додаткових сервісів Зазвичай відсутні Стейкінг, обмін криптовалют, виведення грошей на картку, вбудований браузер, підключення до DEX-бірж тощо
Виведення на картку Зазвичай недоступне Найчастіше доступне, але через фіатних провайдерів чи інтегровані обмінники з додатковою комісією

ТОП криптогаманців у 2025 році

  1. Холодні гаманці від Ledger
  2. Холодні гаманці від Trezor
  3. Trustee Plus

Ledger

Топ гаманців для криптовалют очолюють пристрої компанії Ledger. На думку користувачів, це найнадійніші криптогаманці. Бренд пропонує чотири моделі:

  • Ledger Nano S Plus — базова модель з монохромним екраном і захищеним чипом. Підключається через USB-C. Ціна — 79 EUR.
  • Ledger Nano X — автономне сховище з OLED-екраном та бездротовим підключенням через Bluetooth. Ціна — 149 EUR.
  • Ledger Stax — флагман бренду. Вирізняється вигнутим сенсорним дисплеєм, наявністю захищеного чипа, високою автономністю роботи. Підтримує три протоколи підключення — USB-C, Bluetooth, NFC. Ціна моделі — 399 EUR.
  • Ledger Flex — надійна модель із вбудованим акумулятором та великим дисплеєм. Ціна — 249 EUR.

Леджер — це мультивалютний криптогаманець без верифікації. Кожна модель підтримує понад 5000 монет. Пристрій сумісний з усіма операційними системами, керування здійснюється через додаток Ledger Live.

Trezor

Серед найкращих гаманців для зберігання криптовалюти — також чотири моделі компанії Trezor:

  • Trezor Model One;
  • Trezor Safe 3;
  • Trezor Safe 5;
  • Trezor Model T.

Найнадійніший гаманець для криптовалют за доступною ціною — це Trezor Model One. Він коштує всього 49 EUR, при цьому підтримує понад 1000 монет, оснащений великим дисплеєм та сумісним з комп'ютерами та смартфонами. Керування відбувається за допомогою додатку Trezor Suite. Операційна система пристрою має відкритий код.

Trustee Plus

Найкращим онлайн гаманцем для криптовалют, на думку користувачів, є Trustee Plus. Це кастодіальний криптогаманець з виведенням на картку та інтегрованим обмінником. Цей гаманець для криптовалют можна скачати на Андроїд та Айфон у відповідному маркетплейсі. Він підтримує 25 криптовалют, реєстрація відбувається за номером телефону. Додатково в додатку Трасті Плюс можна оформити криптовалютну картку для оплати покупок офлайн.

Критерії, на які варто звернути увагу при виборі гаманця для зберігання криптовалюти

  • Безпека. Найкращі гаманці в цьому сенсі — апаратні пристрої, не підключені до інтернету. На другому місці за надійністю — кастодіальні криптогаманці на телефон/комп'ютер від надійних компаній, які страхують кошти і гарантують відшкодування збитків у разі злому. Рекомендується вибирати моделі, в яких передбачено додатковий захист, наприклад, 2FA, доступ за пін-кодом та біометрією.
  • Кількість та вибір криптовалют. Сучасні криптогаманці можна поділити на дві великі групи: мультивалютні та біткоїн-гаманці. Перші підтримують широкий діапазон валют, другі — лише біткоїн. Мультивалютні гаманці для криптовалюти підтримують до кількох тисяч монет.
  • Комісії. Пристрої та додатки для зберігання крипти не стягують комісії за транзакції, за винятком сервісного збору мережі. Але за додаткові послуги, наприклад, токен-своп, виведення коштів на карту або додавання монет в стейкінг може зніматися до 3% від суми. Ця інформація завжди вказується перед підтвердженням транзакції, тож будьте уважні. Криптогаманців без комісії блокчейна немає, оскільки мережевий збір є платою за проведення транзакції. Його розмір залежить від монети і зазвичай не перевищує 2-10 центів.
  • Інтерфейс та функціонал. Перед встановленням програмного або купівлею апаратного сховища рекомендуємо попередньо вивчити його інтерфейс. Важливо, щоб він був інтуїтивно зрозумілим та продуманим. Якщо ви не володієте іноземною мовою, вибирайте криптогаманці з українською мовою.
  • Мобільний додаток. Наявність застосунку забезпечить зручність під час використання криптовалюти в будь-яких умовах. Зазначимо, що всі сучасні гаманці для крипти сумісні зі смартфонами та комп'ютерами. Також існують веб-гаманці криптовалют — у вигляді розширення для браузера або сайту.
  • Швидкість та простота транзакцій. Якщо ви плануєте щодня здійснювати транзакції у крипті, вибирайте онлайн-криптогаманець у вигляді додатку, наприклад, Trustee Plus. Якщо в пріоритеті надійність та безпека, зверніть увагу на апаратні сховища Ledger та Trezor, оскільки вони надійно захищені від злому.

Запитання, на які вам потрібно відповісти перед тим, як вибрати криптовалютний гаманець

Дайте відповідь на наступні питання, щоб підібрати зручний і надійний криптогаманець під ваші потреби.

Яка сума активів?

Для зберігання великих сум краще вибирати апаратні криптогаманці. При цьому сид-фразу для доступу до активів слід зберігати у надійному місці, наприклад, у сейфі. Якщо ви плануєте часто оперувати невеликими сумами, наприклад, використовувати гаманець для купівлі різних криптовалют та підключення до DEX-бірж, вибирайте мобільні додатки з гарячим методом зберігання крипти.

Як часто я планую здійснювати угоди?

Для частих угод підходять гарячі криптогаманці, оскільки вони завжди готові до використання. Апаратне сховище потрібно підключити, авторизувати та налаштувати, що не завжди зручно.

Яка мета зберігання?

Для довгострокового інвестування слід вибирати апаратні криптогаманці. Для короткострокових інвестицій та торгівлі краще підходять програмні. Універсальний гаманець для криптовалюти — це некастодіальний програмний з відкритим кодом, який не зберігає персональні ключі користувачів.

Яку криптовалюту слід зберігати?

Якщо ви інвестуєте тільки в BTC, вибирайте серед Топ біткоїн гаманців без верифікації з виведенням на картку. Якщо вас цікавлять різні монети, зверніть увагу на мультивалютні криптогаманці, в яких є великий вибір блокчейнів.