Close button

Іран гарантував готовність співпрацювати з МАГАТЕ "на високому рівні", - Reuters

Іран "на високому рівні" запевнив Міжнародне агентство з атомної енергії у своїй готовності врегулювати невирішені проблеми, а також має намір продовжувати технічні обговорення, пише Тетяна Степанова, РБК-Україна.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Як повідомляє Reuters з посиланням на спільне звернення Ісламської республіки та МАГАТЕ, Іран має намір дозволити агентству здійснювати діяльність з перевірки та моніторингу. Умови будуть узгоджені пізніше.

Зазначено, що генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі привітав завірення зі сторони Ісламської Республіки.

Іран та агентство також розпочали технічні обговорення, щоб повністю прояснити питання походження збагачених до 83,7% частинок урану на ядерному об'єкті у Фордо.

Також Іран має намір дозволити МАГАТЕ здійснювати діяльність з перевірки та моніторингу, умови будуть узгоджені під час подальших обговорень. Технічна зустріч, присвячена цьому питанню, пройде найближчим часом у Тегерані.

Крім того, Іран готовий надати доступ до трьох ядерних об'єктів. Сторони домовилися взаємодіяти виходячи з "прав та обов'язків" республіки та компетенцій агентства.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло про те, що Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило виявлення в Ірану збагаченого урану, близького за концентрацією до збройного.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Новини

Популярні теми форуму

analytics