Close button

У ХАМАС назвали умови, на яких згодні припинити збройну боротьбу

У ХАМАС назвали умови, на яких згодні припинити збройну боротьбу
Фото: mil.in.ua

Деякі представники ХАМАС сигналізують про те, що угруповання може відмовитись від збройної боротьби проти Ізраїлю, якщо буде створена незалежна палестинська держава в межах територій, контроль над якими Ізраїль отримав у 1967 році. Про це пише CNN, повідомляє Дзеркало тижня.

Такі сигнали можуть свідчити про пом'якшення позиції ХАМАС, поки Ізраїль продовжує завдавати ударів по бойовиках у Секторі Гази.

Член політичного бюро ХАМАС, що базується в Стамбулі, Басем Наїм заявив у четвер, 25 квітня, що угруповання погодиться припинити війну, якщо буде створена незалежна палестинська держава.

"Якщо буде створена незалежна держава зі столицею в Єрусалимі, зі збереженням права на повернення біженців, Аль-Кассам може бути інтегровано в (майбутню) національну армію", - сказав він, маючи на увазі збройне крило угруповання.

Пропозицію вже розкритикували як піар-хід. Президент Єрусалимського інституту стратегії та безпеки Ефраїм Інбар заявив, що вимога повернення палестинських біженців до домівок їхніх предків на території сучасного Ізраїлю не матиме успіху, оскільки це означатиме "знищення держави Ізраїль", де євреї складають більшість населення.

Він охарактеризував пропозицію ХАМАС як піар-хід, спрямований на західні країни.

"Вони бачать, що в західному світі є велика підтримка (палестинців) і намагаються показати, що вони - хороші, а Ізраїль - поганий”, - пояснив він.

У середу, 24 квітня, високопоставлений представник ХАМАС Халіль аль-Хайях також заявляв, що угруповання прийме "повністю суверенну палестинську державу на Західному березі річки Йордан і в Секторі Гази, а також повернення палестинських біженців відповідно до міжнародних резолюцій".

Однак ХАМАС не оприлюднив офіційної заяви з викладенням готовності до “поступок”, про які говорили його офіційні представники, і неясно, чи коментарі, зроблені представниками угруповання за кордоном, відображають думки військового крила бойовиків на місцях у Секторі Гази.

Відповідаючи на запитання, чи означає заява Хайяха зміну позиції ХАМАС, Наїм сказав, що його зауваження відображають позицію угруповання з початку війни з Ізраїлем.

ХАМАС відкидає рішення про дві держави, яке передбачає створення палестинської держави поряд з Ізраїлем. Бойовики виступають за створення палестинської держави у межах, що існували до 1967 року, зокрема, на території, яка сьогодні охоплює контрольовані Ізраїлем Західний берег річки Йордан та Східний Єрусалим, а також Сектор Гази.

Минулого тижня міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан казав, що ХАМАС готовий функціонувати виключно як політична партія після створення палестинської держави, посилаючись на зустрічі між членами угруповання і турецькими чиновниками. Він закликав ХАМАС "чітко висловити свою позицію".

Уряд прем'єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу пообіцяв знищити ХАМАС після того, як бойовики здійснили смертоносний напад на країну 7 жовтня минулого року. Ізраїлю поки що не вдалося досягти заявленої мети - витіснити ХАМАС із Сектору Гази, але він значно зменшив військовий потенціал угруповання.

Новини

Популярні теми форуму

analytics