Close button

Італія приєдналася до відправки в Україну крилатих ракет

Італія приєдналася до відправки в Україну крилатих ракет
Фото: David Monniaux

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс в інтерв'ю The Times розказав, що Італія передала Україні крилаті ракети. Раніше про це офіційно не повідомлялося, повідомляє Ліга.net.

"Storm Shadow – надзвичайна зброя. Велика Британія, Франція та Італія передають цю зброю для використання, зокрема, в Криму. Ця зброя має дуже суттєвий вплив", – сказав він на заводі MBDA у Великій Британії, де збирають і модернізують британські ракети Storm Shadow.

Італія купує Storm Shadow з кінця 1990-х років, вказує Defense Blog, і, за неофіційною інформацією, за цей час придбала близько двох сотень одиниць.

В інтерв'ю The Times Шаппс сказав, що Німеччина, на його думку, теж повинні передати Україні крилаті ракети.

"Франція, Великобританія та Італія продемонстрували, що Taurus, Storm Shadow чи SCALP мають нищівну ефективність. Їхня кількість обмежена, а у Німеччині їх дуже багато. Тому так, без сумніву, їх треба надати. Вони зробили б помітну різницю", – сказав міністр.

Британсько-французька зброя Storm Shadow/SCALP EG — це авіаційна ракета класу "повітря-земля" дальньої дії. Вона призначена для подолання систем ППО та знищення важливих стаціонарних та нерухомих цілей, включно з бункерами. Ракета довжиною 5,1 метра має польотну масу до 1300 кг, а її бойової частини — 450 кг.

Французький варіант ракети під назвою SCALP EG та британський Storm Shadow загалом ідентичні, відмінності полягають лише у програмному забезпеченні та літаках, призначених для несення цієї ракети. Заявлена дальність пуску крилатої ракети становить понад 250 км в експортному варіанті та 560 км — для армії Франції та Британії.

Новини

Популярні теми форуму

analytics