Close button

Українці мають право на безкоштовне протезування: куди потрібно звертатись

Усі громадяни України, а не лише учасники бойових дій мають право на безкоштовне протезування, пише Дмитро Браславський, РБК-Україна.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

"Держава гарантує встановлення якісних протезів, а також покриває їх обслуговування. Для отримання протеза не потрібно чекати встановлення інвалідності", - пише відомство.

Куди варто звертатись

Зазначається, що якщо ви перебуваєте у лікарні, то варто звертатись до соціального працівника, який є у медзакладі.

"У разі, якщо соціального працівника немає, зверніться до лікаря з проханням запросити працівника із територіального відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, який допоможе вам подати документи", - додали Мінреінтеграції.

Також допоможе звернення до найближчого ЦНАПу, місцевого органу соціального захисту населення чи до територіального управління Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю. Можна подати документи онлайн через електронний кабінет особи з інвалідністю.

Які документи потрібно мати для цього

  • паспорт громадянина України;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • довідка про обставини травми від командира військової частини (для військових);
  • висновок про необхідність забезпечення осіб з обмеженнями функціонування допоміжними засобами реабілітації;
  • посвідчення УБД для військових (за наявності).

Також у міністерстві пояснили, що обираючи протезування за державною програмою, а не за кордоном, особа з протезом може розраховувати на постійний супровід із боку протезного підприємства. Докладніше ознайомитися з інформацією можна за посиланням.

Докладніше на цю тему

Минулої осені Кабмін розширив можливості державної програми протезування. Відтепер учасники бойових дій матимуть змогу отримати протез підвищеної функціональності без здійснення первинного протезування механічним протезом.

Про те, як безкоштовно отримати протез, які документи потрібні та кому держава гарантує подібну допомогу, читайте далі у матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Новини

Популярні теми форуму

analytics