Close button

У Грузії протестували через закон про "іноагентів": були сутички з поліцією

У неділю ввечері в Тбілісі відбулася багатотисячна демонстрація проти законопроєкту про "іноагентів", що загрожує євроінтеграції Грузії, де не обійшлося без сутичок із поліцією, повідомляє Європейська правда.

Багатотисячна акція під гаслом "Так Європі!" відбулася на площі Першої Республіки, звідки демонстранти попрямували до будівлі парламенту Грузії, пише Sova.

Маніфестанти вимагали відмовитися від аналога російського закону про іноагентів, який має намір ухвалити партія влади "Грузинська мрія".

Як інформує "Ехо Кавказу", біля будівлі парламенту, де проходив мітинг, ситуація загострилася, і силовики застосовували перцеві балончики. У центр Тбілісі стягнули спецназ і водомет.

За інформацією телеканалу Formula, на акції протесту в центрі Тбілісі затримали кількох людей, зокрема й колишнього міністра з євроатлантичної інтеграції Алексі Петріашвілі.

Міністерство внутрішніх справ заявило, що його затримали за статтями 166 і 173 адміністративного кодексу (дрібне хуліганство і непокора поліції).

Раніше спікер парламенту Грузії у реакції на критику США закону "Про прозорість іноземного впливу" фактично звинуватив Штати у "фінансуванні радикалізації і дезінформації" через грантову підтримку грузинських громадських організацій. 

Перед цим двопартійна група Сенату США 26 квітня надіслала лист прем'єр-міністру Грузії, в якому попередила, що якщо нововнесений законопроєкт про "іноагентів" стане законом, вони будуть змушені домагатися зміни політики Сполучених Штатів щодо Грузії.

Розгляд проєкту у другому читанні планують на 29 квітня.

Новини

Популярні теми форуму

analytics