Close button

Держдеп підтвердив, що Росія використовувала проти ЗСУ хімічну зброю

Держдеп підтвердив, що Росія використовувала проти ЗСУ хімічну зброю
Фото: Facebook

Державний департамент США в обґрунтуванні нових санкційних заходів проти Росії вказав, що російські війська застосували проти Збройних Сил України заборонену хімічну речовину хлорпікрин, повідомляє Європейська правда.

Про це йдеться в повідомленні Держдепу.

Зовнішньополітичне відомство США констатує, що Росія застосувала хлорпікрин проти українських військ, а також використовувала хімічні засоби для придушення заворушень (riot control agents), що порушує Конвенцію про заборону хімічної зброї.

"Застосування таких хімічних речовин не є поодиноким випадком і, ймовірно, зумовлене прагненням російських військ витіснити українські сили з укріплених позицій і досягти тактичних переваг на полі бою", – зазначає Державний департамент.

Говорячи про нехтування Росією своїх зобов'язань щодо заборони використання хімічної зброї, США провели паралелі з отруєнням Алексєя Навального  та Сергєя і Юлії Скрипалів нервово-паралітичною речовиною "Новічок".

У зв'язку з цим Держдеп США наклав санкції на Війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту Міноборони Росії, російський Науково-дослідний інститут прикладної акустики та 48-ий Центральний науково-дослідний інститут російського Міноборони, які займаються розробкою хімічної зброї.

Під санкції також потрапили чотири компанії, причетні до програми хімічної зброї Росії.

Як повідомлялось, Міністерство фінансів США оголосило про запровадження санкцій проти майже 200 фізичних і юридичних осіб, які сприяють військово-промисловому комплексу Росії та допомогають їй ухилятись від уже накладених обмежень.

Новини

Популярні теми форуму

analytics