Close button

Макрон планує тиснути на Сі Цзіньпіна в питаннях торгівлі та війни в Україні, - Reuters

Під час візиту лідера Китаю Сі Цзіньпіна до Парижа цієї неділі французський президент Емануель Макрон має намір тиснути на китайського колегу, щоб Пекін зменшив торговельний дисбаланс, і спробує переконати використати свій вплив на Москву через війну РФ проти України, пише Володимир Костирін, РБК-Україна.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Зауважимо, що це перша поїздка китайського лідера до Європи за п'ять років.

Очікується, що по жодному з цих питань не буде легко досягнути успіху під час дводенного перебування Сі Цзіньпіна у Франції, куди він здійснив візит на тлі зростаючої торгової напруги між Європою та КНР.

Так, Париж підтримує розслідування Європейського союзу щодо експорту китайських електромобілів, при цьому ще у січні Пекін розпочав розслідування стосовно імпорту французького коньяку. Цей крок з боку Китаю оглядачі пояснюють "помстою" через зростаючу кількість розслідувань ЄС.

"Ми повинні продовжувати наполягати на тому, щоб китайська влада надала нам більше гарантій з питань торгівлі", - сказав радник Єлисейського округу перед візитом Сі Цзіньпіна.

Також Франція прагне спонукати Китай чинити тиск на Москву, щоб вона припинила військову агресію проти України, але наразі досягнуто незначного прогресу, окрім рішення Сі Цзіньпіна вперше зателефонувати президенту України Володимиру Зеленському невдовзі після візиту Макрона до Пекіна минулого року, йдеться в публікації.

"Китай є одним із головних партнерів Росії, наша мета полягає в тому, щоб використати важелі впливу, які він має на Москву, щоб змінити розрахунки Росії та сприяти вирішенню конфлікту", — сказав той же радник Elysee.

Французьке дипломатичне джерело заявило, що якщо китайці прагнуть поглибити відносини з європейськими партнерами - дуже важливо, щоб "вони почули нашу точку зору і почали сприймати її серйозно".

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Новини

Популярні теми форуму

analytics