Close button

Доктор медичних наук сказав, чи правда наш мозок працює лише на 10%

Мозок людини - це унікальний та дуже загадковий механізм, і як побудована його робота - суцільна загадка. Але існує думка, що він працює лише на 10%, пише Юлія Любченко, РБК-Україна.

Детальніше про це розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на коментар доктора медичних наук Олега Чабана для психологічного порталу "Ти як?" в Instagram.

Чи правда, що наш мозок працює на 10 відсотків

"Це велика помилка вважати, ніби мозок працює на десять чи двадцять відсотків. Він працює на стільки, на скільки йому зараз потрібно", - каже психотерапевт.

Мозок генія може працювати на 10%, а людини з порушеннями інтелектуального розвитку - на 90. Це нічого не говорить про ефективність.

За словами Олега, щоб мозок працював ефективніше, варто говорити про підключення різних його структур. Для цього потрібне тренування мозку. Воно відбувається, коли ми опановуємо нові знання, нові мови, робимо те, що ще вчора не могли.

"Ми маємо ставити нові вимоги до наших мізків. Гра на барабанах ставить нові вимоги: відбивати ритми, підтримувати чотиристоронню координацію. Тоді наше мислення починає працювати по-іншому. Ми підключаємо ті структури мозку, які в нас спали", - каже Чабан.

Або навчитися грати в пінг-понг. До чого тут мислення?

У пінг-понг грає твоя голова, твої мізки. Тіло просто виконує команди. Мозок працює по-іншому, когніція стає більш гнучкою.

Доктор медичних наук сказав, чи правда наш мозок працює лише на 10%
Чи правда, що наш мозок працює лише на 10 відсотків (фото: Freepik)

Хочеш учити мову? Чудово

У тебе буде дві особистості. До того ж залежно від того, яку мову вчиш, іспанську, італійську, англійську чи французьку, друга особистість буде специфічна.

"У ситуації, у якій ми зараз живемо, когніцію треба розвивати, робити адаптивною та гнучкою. Це допомагає проходити крізь біди, але залишатися стабільними, не божевільними й рухатися далі", - підсумовує психотерапевт.

Раніше ми розповідали, як зменшити вплив на психіку негативних новин.

Також читайте, як звичайні обійми впливають на здоров'я людини.

Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.

Новини

Популярні теми форуму

analytics