Close button

Частина країн ЄС не хочуть витрачати активи РФ на зброю для України – ЗМІ

Частина країн ЄС не хочуть витрачати активи РФ на зброю для України – ЗМІ
Фото: Pixabay

Частина країн Європейського Союзу можуть відмовитися від плану з використання прибутку від заморожених активів Росії для купівлі зброї для України. Про це повідомляє Politico, пише Валерія Поліщук, РБК-Україна.

Пропозиція надійшла напередодні зустрічі 27 посланців ЄС у середу, 8 травня, на якій Бельгія, яка головує в Раді, сподівається укласти угоду щодо розблокування фінансування для України.

За словами шести дипломатів ЄС, країни, які виступають проти військової допомоги Києву, можуть обмежитися наданням гуманітарної допомоги Києву.

Видання зазначає, що це остання спроба залучити на свій бік країни ЄС, які не входять до НАТО - такі, як Австрія, Мальта, Кіпр та Ірландія. Інші затяті критики військової стратегії ЄС в Україні, такі як Угорщина та Словаччина, також підтримують це застереження.

Однак відмова від плану із закупівлі зброї Україні за рахунок російських активів не зніме всіх побоювань. Країни ЄС, які також входять до G7, - Німеччина, Франція та Італія - з найменшим ентузіазмом ставляться до цієї пропозиції через юридичні та фінансові ризики, сказав один із дипломатів ЄС. Є побоювання, що ці країни не підтримають угоду в середу.

Якщо угоду схвалять, вона відкриє шлях до того, щоб ЄС перерахував від 2,5 до 3 млрд євро до липня на підтримку оборони України від російської агресії.

Наразі Захід заморозив близько 300 мільярдів доларів російських активів. Програма конфіскації активів практично відкинута, оскільки такі дії можуть бути незаконними. Водночас розглядається можливість використання прибутку або відсотків від цих активів для підтримки України. Остаточне рішення буде ухвалено на саміті G7 в Італії в червні.

Новини

Популярні теми форуму

analytics