Close button

Естонія розірвала з Росією черговий договір через агресію проти України

Естонія розірвала з Росією черговий договір через агресію проти України
Фото: facebook.com/valismin

Уряд Естонії сьогодні, 9 травня, розірвав угоду з Росією про освіту. Причиною цього стала агресія Кремля проти України, повідомляє РБК-Україна.

Про це повідомляє Postimees.

"Розірвання договору пов'язане з військовою агресією Росії в Україні, що являє собою істотне порушення принципів міжнародного права, зокрема Статуту ООН",- пише видання.

Також вказується, що цим формально закінчиться і співпраця у сфері освіти з Росією, яка по суті завершилася два роки тому.

Процедура розірвання договору

Угоду про співпрацю у сфері освіти між Естонією і Росією було укладено 1994 року. Договір автоматично продовжується на наступні п'ять років, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання розірвати його. Для розірвання договору інша сторона має бути повідомлена не пізніше ніж за шість місяців до закінчення п'ятирічного терміну.

Для цього МЗС Естонії надішле іншій стороні відповідне повідомлення, а термін дії угоди закінчується 19 листопада поточного року.

Естонія та її відносини з Росією

Естонія з перших днів війни активно допомагає Україні та закликає запроваджувати жорсткі санкції проти Росії. Уряд цієї країни намагається обмежити свої зв'язки з Кремлем.

Нещодавно президент Алар Каріс підписав закон про денонсацію договору про правову допомогу між Естонією і Росією.

Новини

Популярні теми форуму

analytics