Close button

Буде цікаво. Синоптики розповіли про погоду в Україні до кінця весни

Новий робочий тиждень стане останнім у травні 2024 року. При цьому третій місяць весни вирішив не йти без "сюрпризів", пише Наталія Гурковська, РБК-Україна.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Укргідрометцентр.

Понеділок, 27 травня

У понеділок, 27 травня, в Україні дощі з грозами "відхоплять" пристойний шматок України - від заходу, за винятком Львівської, Волинської та Рівненської областей, підуть смугою в центральні області, що ближче до півдня, до Черкаської області, без Києва та регіону, зупиняючись на Запорізькій області, одночасно заллють увесь південь.

Вночі температура повітря у більшості регіонів триматиметься в межах +11…+13 градусів. Місцями нічні градуси піднімуться до позначок +12…+14 (переважно в центрі та на сході), а десь опускатимуться, але не критично – до +10…+12 градусів (наприклад, на Рівненщині та на Прикарпатті). Природно, що на півдні вночі буде тепліше, ніж в інших регіонах - максимально до +15. При цьому у Запорізькій та місцями у Миколаївській областях буде вночі найтепліше - +14…+16 градусів.

Вдень найтепліше буде на крайньому сході, на Луганщині - +27…+29 градусів. У частині регіонів буде до +27 градусів, а саме:

 • на заході - Волинська та Рівненська;
 • на сході - Донецька;
 • на півночі - у Чернігівській;
 • у центрі - у Полтавській.

У більшості регіонів буде близько +24…+26. На півдні та в Запорізькій області буде значно холодніше, мабуть через дощі. Наприклад, у Криму, як і в інших південних регіонах, буде +21…+23 градуси, у Запорізькій +22…+24.

У Києві буде без опадів, уночі +12...+14, а вдень - +24...+26.

Буде цікаво. Синоптики розповіли про погоду в Україні до кінця весни

Погода в Україні 27 травня (meteo.gov.ua)

Вівторок, 28 травня

У вівторок, 28 травня, в Україні дощі, знову ж таки з грозами, "гулятимуть" тим же "квадратом", що й днем раніше, щоправда, дощовий регіон обійде кілька регіонів, наприклад, Тернопільську та Черкаську області. Мокнутимуть південь, Запорізька область, у центрі – Вінницька область.

Нічні градуси поділять Україну на кілька зон:

 • області, де вночі буде не більше +13...+15;
 • регіони з нічною температурою +12...+14;
 • області з нічними "плюсами" у межах - +14...+16;
 • на півдні та в Запорізькій області - +15...+17.

Те саме можна буде сказати і про погоду вдень - соледарності чекати не варто. Причому, денна температура різко відрізнятиметься навіть у межах одного регіону. Наприклад, на крайньому заході вдень буде +26...+28 (Рівненська та Волинська області), у Львівській та Тернопільській +25...+27 градусів, а в Чернівецькій та Івано-Франківській - +21...+23 градусів.

У центральних областях, на півночі та сході буде в межах +26...+28. Найтепліше - знову на Луганщині - до +29 градусів. На півдні - незвично холодно, мабуть через дощі. Тут температура вдень у більшості регіонів не підніметься вище за +21...+23, в Одеській області - максимально до +21.

В Києві буде без дощів, вночі +14...+16 градусів, вдень +26...+28 градусів.

Буде цікаво. Синоптики розповіли про погоду в Україні до кінця весни

Погода в Україні 28 травня (meteo.gov.ua)

Середа, 29 травня

У середу, 29 травня, в Україні будуть дощі із грозами повсюдно, окрім сходу.

Нічні температури знову на +1...+2 градуси відрізнятимуться залежно від регіону. У більшості областей будуть "популярними" три нічні діапазони - +12...+14, +13...+15, +14...+16. Найхолодніше вночі буде на заході - на Закарпатті, Чернівецькій та на Прикарпатті буде в межах +11...+13. На сході та в Запорізькій області буде тепліше вночі, ніж на півдні:

 • у Луганській області - +16...+18 градусів;
 • у Донецькій - +17...+19 градусів;
 • у Запорізькій - +15...+17.

Вдень найхолодніше буде на Одещині - +19...+21. На другому місці західні області – Закарпаття, Прикарпаття, Чернівецька область – удень +21...+23. Також буде у більшості регіонів півдня. Прохолода півдня, ймовірно, зачепить і частину суміжних центральних областей. Тут теж проскакуватимуть +21...+23, хоча в тих центральних областях, що ближче на північ буде значно тепліше, місцями +26...+28 градусів. Цього дня ці показники будуть максимальними.

У Києві вночі без дощів, +14...+16, вдень можливі опади з грозами, +26...+28 градусів.

Буде цікаво. Синоптики розповіли про погоду в Україні до кінця весни

Погода в Україні 29 травня (meteo.gov.ua)

Четвер, 30 травня

У четвер, 30 травня, в Україні дощів поменшає і вони литимуть без гроз. Щоправда, опадів не буде у частині південних областей, південному сході та власне сході. Зокрема, опади на півдні очікуються виключно на Одещині.

Вночі на заході та у більшості центральних областей температура триматиметься в районі +12...+14 градусів. На заході вона "просяде" на Івано-Франківщині - +11...+13. На півдні та на Чернігівщині буде в межах +13..+15 градусів. Починаючи з Полтавської області, у Сумах та на Запоріжжі, а також у Донецькій області вночі буде значно тепліше - +14...+16. Рекорди вночі будуть бити:

 • Харківська, Дніпропетровська - +15...+17;
 • Луганська - +17...+19 градусів.

Вдень також територію України за температурою можна розділити на дві частини – до Полтави та після. На заході, частині центру та півдня у більшості областей вдень буде +21...+23. У кількох західних регіонах, наприклад, у Львівській області та на Прикарпатті термометри покажуть і +20...+22 градуси. Тепліше буде:

 • у Полтавській, Миколаївській та Сумській областях - у межах +22...+24;
 • у Херсонській - +24...+26;
 • у Донецькій, Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській - +25...+27;
 • у Луганській - +26...+28 градусів.
 • У Києві і вдень, і вночі дощ, +21...+23 та +12...+14 градусів відповідно.

У Києві і вдень, і вночі дощ, +21...+23 та +12...+14 градусів відповідно.

Буде цікаво. Синоптики розповіли про погоду в Україні до кінця весни

Погода в Україні 30 травня (meteo.gov.ua)

П'ятниця, 31 травня

У п'ятницю, 31 травня, дощі накриють практично всю територію України, окрім двох областей півдня – Херсонської та Миколаївської. При цьому гроз у цей день не очікується.

Вночі у більшості регіонів буде +12...+14, на Прикарпатті ще менше +11...+13 градусів. У частині центру, на півночі та на півдні та сході буде тепліше - +13...+15, +14...+16 залежно від регіону. Максимально вночі температура підніметься до +15...+17 градусів у Луганській, Харківській та Дніпропетровській областях.

Вдень практично повсюдно буде +24...+26, у тому числі у частині півдня. Найспекотніше буде на сході та на Херсонщині - в межах +26...+28, у Запорізькій області - +25...+27 градусів. А найхолодніше вдень буде на Харківщині - +22...+24.

У Києві та вночі та вдень дощ - +12...+14 та +24....+26 градусів відповідно.

Буде цікаво. Синоптики розповіли про погоду в Україні до кінця весни

Погода в Україні 31 травня (meteo.gov.ua)

Якою буде погода через 20 років

Стабільне підвищення середньої температури повітря планети призводить до зміни тривалості сезонів. Літній період стає довшим, а зима коротшою і з менш суворою погодою. Експерти заявляють, що подібні зміни відбуватимуться й надалі.

Зокрема, в Україні за останні 60 років підвищення середньої температури відбувалося майже в 2,5 рази швидше за глобальну. Так, за прогнозами, протягом найближчих 20 років, тривалість літа на переважній більшості території України може збільшитися на тиждень, за іншим сценарієм - на два тижні порівняно з початком століття. Докладніше - у матеріалі.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Новини

Популярні теми форуму

analytics