Close button

У Литві на виборах перемагає чинний президент Науседа

У Литві на виборах перемагає чинний президент Науседа
Фото: Augustas Didžgalvis

У Литві у неділю, 26 травня, відбувся другий тур президентських виборів. За посаду боролися чинний президент Гітанас Науседа та чинна прем'єр-міністерка Інгріда Шимоніте. Про це повідомляє Центрвиборчком Литви, пише Дмитро Левицький, РБК-Україна.

Наразі голосування в Литві завершилося та триває підрахунок голосів. Центрвиборчком отримав дані з 76% виборчих дільниць у 58 з 60 муніципалітетів.

Так, згідно з попередніми результатами голосування, на виборах зі значним відривом перемагає чинний президент Науседа. Його підтримали 78,87% виборців.

Прем'єр-міністр Шимоніте, як йдеться на сайті Центрвиборчкому, отримала підтримку 19.59% виборців. Підрахунок голосів триває і підсумкові результати голосування можуть відрізнятися від нинішніх.

Це стане вже другим президентським терміном для Науседи. Він очолив Литву після виборів 2019 року. Тоді він здобув підтримку 65,68 % і також обійшов у другому турі Шимоніте.

У березні 2021 року Науседа вперше приїхав в Київ з офіційним візитом та виступив у Верховній раді з заявою на підтримку України.

Нагадаємо, перший тур президентських виборів у Литві відбувся 12 травня. За підсумками голосування, у другий тур вийшли Науседа та Шимоніте.

Новини

Популярні теми форуму

analytics