Орбан пропонує Євросоюзу відновити дипломатичні відносини з РФ – Bild
Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан після свого "мирного турне" написав листа голові Європейської ради Шарлю Мішелю, в якому, зокрема, пропонує відновити дипломатичні відносини з РФ. Доступ до листа Орбана отримало німецьке видання Bild, повідомляє Європейська правда.
У листі Орбан наводить свою "коротку оцінку" нещодавніх переговорів із лідерами України, Росії, Китаю, Туреччини та Дональдом Трампом, а "також деякі пропозиції для вашого розгляду".
Щодо війни РФ проти України угорський прем’єр пише таке:
"Загалом можна констатувати, що інтенсивність військового конфлікту в найближчому майбутньому радикально посилиться".
У своєму листі Орбан закликає до переговорів із Китаєм про "мирну конференцію", відновлення дипломатичних відносин із Росією і "політичного наступу" на країни Глобального Півдня, чию "повагу ми втратили через нашу позицію щодо війни в Україні".
Також угорський прем’єр пише про свої переговори з Трампом і критикує чинного президента Джо Байдена, який, як стверджує Орбан, "не в змозі змінити нинішню провоєнну політику США, і тому не можна очікувати, що він почне нову політику".
Водночас очільник уряду Угорщини вихваляє Трампа і висловлює впевненість, що після перемоги на виборах той "не буде чекати своєї інавгурації, а буде готовий негайно виступити як мирний посередник".
"Він має для цього детальні та обґрунтовані плани", – стверджує Орбан.
Однак угорський прем'єр також попереджає, що перемога Трампа на виборах дорого коштуватиме ЄС:
"Я більш ніж переконаний, що в разі ймовірної перемоги президента Трампа фінансовий тягар між США та ЄС суттєво зміниться на користь ЄС, коли йдеться про фінансову підтримку України".
Раніше політичний директор прем'єр-міністра Угорщини Балаж Орбан розповів, що "план Орбана зараз лежить на столі кожного лідера ЄС".
Юридична служба Євросоюзу раніше встановила, що переговори угорського прем’єра з Путіним суперечить договорам ЄС.
За даними ЗМІ, держави Європейського Союзу розглядають різні варіанти покарань для Угорщини через неузгоджений візит до Росії.