Польща будуватиме "Східний щит" ще й на кордоні з Україною, - Туск
Польща будуватиме укріплення в рамках проєкту "Східний щит" не лише на кордоні з Росією, а й на кордоні з Білоруссю та Україною. Це потрібно для того, щоб було безпечніше на всій довжині східного кордону, пише Едуард Ткач, РБК-Україна.
Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Polskie Radio.
Як пише видання, у суботу польський прем'єр відвідав першу завершену ділянку фортифікаційної системи, яка будується вздовж кордону з Росією та Білоруссю.
Під час брифінгу біля населеного пункту Домбрівка (Вармінсько-Мазурське воєводство) Туск наголосив, що чим краще охороняється польський кордон, тим менший він доступний для тих, хто має погані наміри. Зокрема, завдяки інвестиціям Вармінсько-Мазурське, Підляське, Люблінське та Підкарпатське воєводства стануть безпечнішими.
"Все, що ми робимо тут, а також робитимемо це на кордоні з Білоруссю та Україною, спрямоване на те, щоб стримати й збентежити можливого агресора, тож це справді інвестиція у мир. Ми витратимо на це мільярди злотих, але зараз уся Європа спостерігає з великим задоволенням і за потреби підтримає ці інвестиції та нашу діяльність", - зазначив Туск.
Також глава польського уряду запевнив, що країни, які входять до Балтійського регіону, співпрацюватимуть з Польщею, щоб ця інфраструктура була ефективною не лише на польських ділянках, а й на всій протяжності кордону. Насамперед, з РФ та Білоруссю.
"Наша діяльність стосуватиметься і забезпечення безпеки кордону з Україною - з інших причин, але ми хочемо, щоб поляки відчували себе безпечніше на всій протяжності східного кордону", - додав Туск.
Що відомо про проект
"Східний щит" або "Щит Сходу" - це програма, яку підготували Міністерство національної оборони та Генеральний штаб Польщі. Проект передбачає будівництво різних типів укріплень, рельєфних загороджень та військової інфраструктури на кордонах польської держави з Росією та Білоруссю. Загальна відстань уздовж кордону становить близько 800 км.
Окрім цього, планується побудувати відповідні системи розвідки та виявлення погроз, передові бази, логістичні вузли, склади, а також розгорнути системи боротьби з дронами.
Нагадаємо, що про початок будівництва ліній укріплень на кордоні з Росією стало відомо 1 листопада . Проект планують завершити до 2028 року.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.