Українські супутники вже вийшли на орбіту: що відомо про проєкт Fire Point
Україна почала розгортати власну супутникову мережу. Перші два супутники вже виведені на орбіту, повідомив Financial Times співзасновник і головний конструктор української оборонної компанії Fire Point Денис Штілерман.
За його словами, компанія планує запустити ще десятки супутників у 2027 році. Супутникова програма є частиною ширшої стратегії Fire Point зі створення власних стратегічних систем і зменшення залежності України від США та західних технологічних компаній.
Штілерман заявив, що сенс розробок компанії — продавати не тільки зброю та безпеку, а «незалежність у безпеці». Fire Point також розширює виробництво ракет і дронів та працює над проєктами, які мають посилити українські й європейські оборонні можливості.
Для України запуск власної супутникової мережі має військове та технологічне значення. Під час війни супутниковий зв'язок, розвідка та передача даних стали критично важливими для фронту, а залежність від іноземних систем залишається вразливістю для армії та держави.
Поки компанія не розкрила технічні характеристики супутників та їх точне призначення. Проте сам факт виведення перших апаратів на орбіту показує, що український оборонний сектор виходить за рамки виробництва дронів і ракет і починає будувати елементи власної космічної інфраструктури.
За матеріалами: Financial Times, NV