Close button

Зеленський терміново звернувся до Трампа через брак Patriot

президент України Володимир Зеленський / Facebook
Фото: президент України Володимир Зеленський / Facebook

Президент України попередив Вашингтон, що поставки через програму закупівлі зброї вже не встигають за масштабом російських ракетних загроз.

Президент Володимир Зеленський направив листа президенту США Дональду Трампу з попередженням про критичну нестачу систем протиповітряної та протиракетної оборони в Україні.

Як повідомляє Kyiv Independent, мова йде передусім про можливості для перехоплення балістичних ракет. У листі Зеленський зазначив, що у захисті від таких ударів Україна майже повністю залежить від Сполучених Штатів.

Українська сторона просить Вашингтон допомогти з поставками ракет Patriot PAC-3 та додаткових систем, здатних зупиняти російські балістичні та інші ракетні атаки.

За даними видання, лист поширює посол України в США Ольга Стефанішина. Його передають до Білого дому, спікеру Палати представників Майку Джонсону та іншим членам Конгресу.

Окремо у зверненні йдеться про проблеми з програмою PURL, через яку союзники по НАТО фінансують закупівлю американської зброї для України. Зеленський попередив, що нинішні темпи поставок вже не відповідають рівню загрози.

Ситуація загострилася на тлі нових масованих атак Росії. За даними Повітряних сил України, під час нічної атаки 24 травня російські війська застосували 90 ракет і 600 безпілотників.

Російська сторона також публічно погрожувала новими далекобійними ударами по Києву, включаючи атаки на так звані «центри ухвалення рішень». На цьому тлі питання протиракетної оборони стає для України не лише військовим, але й фінансово-політичним: без американських перехоплювачів союзникам складніше закрити найдорожчі та дефіцитні елементи захисту неба.

За матеріалами: Kyiv Independent

Новини

analytics