Нафта відреагувала на домовленості США та Ірану про безпеку в Ормузі
Brent 22 червня опустилася до рівня близько $79 за барель, а WTI торгувалася біля $75. Ринок зняв частину воєнної премії після повідомлень про дорожню карту переговорів США та Ірану.
Ціни на нафту знизилися після ознак прогресу в мирних переговорах між Вашингтоном і Тегераном. За даними Bloomberg, Brent подешевшала до близько $79 за барель, хоча раніше протягом торгів зростала на 2,2%. Американська WTI торгувалася поблизу $75 за барель.
Ринок відреагував на повідомлення про те, що сторони погодили дорожню карту для досягнення фінальної угоди протягом 60 днів. Технічні переговори мають тривати до кінця тижня, йдеться в заяві Катару та Пакистану, які виступають посередниками на переговорах у Швейцарії.
Переговори стартували напружено після нової погрози президента США Дональда Трампа на адресу Ірану. Однак сам факт продовження контактів і домовленість про подальший технічний трек зменшили побоювання інвесторів щодо негайної ескалації на Близькому Сході.
За даними WSJ, Brent під час торгів знижувалася приблизно до $78,94 за барель, а WTI - до $75,19. Видання також пов'язує рух котирувань із повідомленнями про прогрес у переговорах і спробами сторін знизити ризики для судноплавства в Ормузькій протоці.
Ормуз залишається головним ризиком для нафтового ринку. Через цю протоку проходить значна частина морського експорту нафти з Перської затоки, тому будь-яка загроза для судноплавства швидко повертає у ціни геополітичну премію.
Інвестори поки не вважають ризики повністю знятими. Bloomberg наводить оцінку головного інвестиційного директора KGI Asia Куссона Люна, який очікує, що позитивні сигнали можуть короткостроково підтримати ринки й тиснути на нафту, але волатильність здатна повернутися протягом наступних 60 днів.
Якщо переговори США та Ірану просуватимуться без зривів, тиск на енергоринок може послабитися. Якщо ж домовленості не витримають або знову виникне загроза для Ормузу, ціни можуть швидко перейти до зростання.