Під час перехоплення дронів загинув екіпаж українського Мі-8

Вертоліт Мі-8 / Думська
Фото: Вертоліт Мі-8 / Думська

Під час виконання бойового завдання з перехоплення російських безпілотників загинув екіпаж вертольота Мі-8. Внаслідок катастрофи 30 червня загинули четверо військовослужбовців 16-ї окремої бригади армійської авіації «Броди».

Про це повідомила Бродівська міська рада.

Загинули командир екіпажу капітан Юрій Ворон, льотчик-штурман майор Валентин Мукшинов, бортовий технік старший лейтенант Богдан Хміль і повітряний стрілець молодший сержант Михайло Деряга.

За даними міськради, екіпаж виконував бойове завдання з перехоплення ворожих безпілотних літальних апаратів. Військові захищали українське небо, прикривали піхоту, підтримували бойові підрозділи та рятували життя українських бійців.

Юрій Ворон був старшим льотчиком вертолітної ланки 16-ї окремої бригади армійської авіації «Броди». Він народився в Бродах, навчався в Харківському національному університеті Повітряних сил імені Івана Кожедуба і з початку повномасштабної війни виконав десятки бойових вильотів. Був нагороджений орденами Богдана Хмельницького II і III ступенів, орденом Даниїла Галицького та іншими відзнаками.

Валентин Мукшинов був старшим штурманом-льотчиком вертолітної ескадрильї. З початку повномасштабного вторгнення він виконував бойові завдання на різних оперативних напрямках. Був повним кавалером ордена «За мужність» і мав інші державні та відомчі нагороди.

Богдан Хміль служив бортовим авіаційним техніком. Він закінчив Харківський національний університет Повітряних сил за спеціальністю «Авіаційний транспорт» і з березня 2022 року служив у 16-й окремій бригаді армійської авіації. Був нагороджений відзнакою президента України «За оборону України».

Михайло Деряга був старшим повітряним стрільцем вертолітної ланки. Він проходив службу в бригаді з листопада 2023 року і виконував бойові завдання із захисту повітряного простору України. Був нагороджений відзнакою президента «За оборону України» та орденом «За мужність» III ступеня.

У Бродовській громаді 7 липня відбудеться прощання з загиблими захисниками. Кортеж зустрінуть на Алеї Героїв, після чого в храмі Воздвиження Чесного Животворящого Хреста проведуть чин прощання.

Загибель екіпажу показує, наскільки небезпечною залишається робота української армійської авіації під час відбиття повітряних атак. Вертолітники виконують завдання із захисту неба, підтримки військ і перехоплення загроз в умовах постійних російських ударів безпілотниками.

analytics