Генсек НАТО назвав нові удари США по Ірану "абсолютно необхідними"

Марк Рютте / facebook.com/minpresrutte
Фото: Марк Рютте / facebook.com/minpresrutte

Генсек НАТО Марк Рютте вважає абсолютно необхідною реакцію США на серію нападів на комерційні судна поблизу Ормузької протоки. Про це він сказав перед початком саміту НАТО в Анкарі, повідомляє Європейська правда.

Рютте прокоментував удари США по Ірану, здійснені з метою завдати значної шкоди у відповідь на напади на торгові судна.

"Це було абсолютно необхідно. Оскільки існує перемир'я, яке порушується, ми бачили, що кораблі зазнавали атак. Думаю, те, що США відреагували, було ключовим моментом",– заявив Рютте.

За даними військових, ударів було завдано по іранських системах протиповітряної оборони, мережах командування та управління, берегових радіолокаційних об'єктах, можливостях протикорабельних ракет та понад 60 малих човнах Корпусу вартових ісламської революції в протоці та поблизу неї, щоб послабити здатність Ірану продовжувати атаки.

Головний переговірник Ірану Мохаммад Багер Галібаф звинуватив США у порушенні меморандуму про взаєморозуміння.

Як відомо, 17 червня США та Іран дистанційно підписали меморандум щодо припинення війни та відкриття Ормузької протоки. Цей документ є основою для напрацювання деталей підсумкової угоди, що закріпить перемир’я, упродовж 60 днів.

analytics