Українські військові вперше візьмуть участь у параді в Брюсселі
Український військовий підрозділ уперше пройде у складі параду з нагоди Національного дня Бельгії. Урочистості відбудуться 21 липня в центрі Брюсселя.
Про участь українських військовослужбовців повідомив міністр оборони Бельгії Тео Франкен.
«Уперше в історії український загін візьме участь у параді 21 липня. Я дуже пишаюся цим. Слава Україні. Ніколи не здавайтеся», — написав міністр у соціальній мережі X.
Подробиці про чисельність українського підрозділу та роди військ, які він представлятиме, поки що не розголошуються.
Міністерство оборони Бельгії раніше повідомило, що традиційний військовий і цивільний парад пройде в Брюсселі 21 липня. До програми також увійдуть авіаційна частина, демонстрація можливостей армії та заходи оборонного відомства для відвідувачів.
Цього року Бельгія відзначає 80-річчя своїх Військово-повітряних і Військово-морських сил. У повітряному параді планується участь близько 30 літаків — від історичного Spitfire до сучасних винищувачів F-35. Уперше до ходи також приєднаються курсанти, які вивчають безпілотні технології.
Участь українського підрозділу стане першою подібною подією за всю історію проведення бельгійського параду й публічним знаком військової солідарності Бельгії з Україною.