Споживання електроенергії на початку тижня зросло, є знеструмлення через негоду та обстріли

лінії електропередач / pixabay
Фото: лінії електропередач / pixabay

Споживання електроенергії в Україні зростає через спекотну та хмарну погоду. Українців просять користуватися потужними побутовими приладами переважно з 11:00 до 15:00, коли промислові сонячні електростанції працюють найефективніше.

У понеділок, 20 липня, станом на 09:30 рівень споживання був на 7,3% вищим, ніж у цей самий час попереднього робочого дня - п'ятниці, 17 липня. Про це повідомило "Укренерго".

Зростання навантаження на енергосистему пов'язане з підвищенням температури та активнішим використанням кондиціонерів. Водночас хмарна погода у більшості регіонів знижує ефективність домашніх сонячних електростанцій, тому їхні власники беруть більше електроенергії із загальної мережі.

У неділю, 19 липня, добовий максимум споживання зафіксували ввечері. Він був на 4,4% вищим за максимальний показник попередньої неділі, 12 липня, через теплішу погоду.

В "Укренерго" рекомендують переносити роботу пральних і посудомийних машин, бойлерів та інших потужних приладів на період з 11:00 до 15:00. У ці години найбільше електроенергії виробляють промислові сонячні електростанції.

Через російські атаки на об'єкти цивільної енергетичної інфраструктури нові знеструмлення зафіксували у Дніпропетровській, Харківській, Сумській і Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводять там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Ще понад 100 населених пунктів у шести областях були повністю або частково знеструмлені через дощі та грози. Йдеться про Тернопільську, Івано-Франківську, Хмельницьку, Вінницьку, Черкаську та Чернігівську області.

Бригади обленерго відновлюють пошкоджені лінії електропередачі. Споживачам радять стежити за актуальними повідомленнями місцевих операторів системи розподілу, оскільки ситуація в енергосистемі може змінюватися.

analytics