Сибіга обговорив з головою МЗС Ірану погрози можливих ударів

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга / Facebook
Фото: Міністр закордонних справ Андрій Сибіга / Facebook

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів телефонну розмову з головою МЗС Ірану Аббасом Арагчі на тлі заяв Тегерана про можливі удари у відповідь.

Сибіга назвав розмову відвертою і наголосив, що метою України є запобігання подальшій ескалації. За його словами, дипломатія передбачає прямий діалог навіть тоді, коли позиції сторін суттєво розходяться.

Глава українського МЗС запевнив, що дії України спрямовані виключно на захист країни від російської агресії та не мають на меті завдання ударів по цивільних суднах або мирних людях.

Так Сибіга відреагував на заяви іранської сторони про загибель громадянина Ірану та ураження цивільного судна під час нещодавнього інциденту. Міністр підкреслив, що першопричиною подібних подій залишається російська агресія, а відповідальність за провокації та жертви несе Росія.

Український міністр закликав Іран утриматися від кроків, здатних призвести до нового загострення. Він також зажадав припинити будь-яку підтримку війни Росії проти України.

«Ця війна незаконна, і вона має закінчитися», — заявив Сибіга.

За його словами, позиція Києва залишається незмінною: Європа та Близький Схід потребують стабільності, безпеки та миру.

Джерело: Андрій Сибіга

analytics