Aramco попередила про вичерпання резервів світових НПЗ
Світові нафтопереробні заводи працюють майже на межі потужностей, тому енергетичний ринок має дедалі менше можливостей компенсувати аварії та тривалі зупинки підприємств. Про це заявив керівник Saudi Aramco Амін Нассер.
За його словами, глобальна система нафтопереробки зазнає значного навантаження. Якщо на одному або кількох великих НПЗ станеться серйозна незапланована зупинка, постачання пального може опинитися під додатковим тиском.
Ситуацію ускладнює скорочення світових запасів нафти через порушення постачання з початку війни на Близькому Сході. За оцінкою Aramco, ринок недоотримав понад 2,6 млрд барелів - обсяг, близький до місячного світового видобутку.
Навіть у разі повного відновлення руху через Ормузьку протоку для поповнення запасів може знадобитися до 18 місяців. Розрахунок передбачає щоденне надходження на ринок додаткових 2,1 млн барелів.
Високе завантаження НПЗ означає, що виробники мають обмежені можливості швидко збільшити випуск бензину, дизельного та авіаційного пального. Це робить ціни на нафтопродукти чутливішими до аварій, ремонтів і нових перебоїв із постачанням сировини.
Aramco оприлюднила попередження разом із результатами за перше півріччя 2026 року. Компанія повідомила, що її чистий прибуток зріс до $65,2 млрд, а середня ціна реалізації нафти піднялася до $90,1 за барель проти $71,5 роком раніше.
За матеріалами: Saudi Aramco, The Guardian