Голова Укргазбанку про банківському секторі
Голова правління АБ "Укргазбанк" Кирило Шевченко більше чверті століття віддав роботі у банківському секторі. Пройшов шлях від простого економіста до топового керівника, а сьогодні очолює один з найбільших банків України. Своїм головним секретом успіху вважає відданість і повагу до професії, клієнтам і співробітникам. "Для мене важливо, коли вдається щось зробити, на будь-якій позиції, яких у мене в житті було багато. Це мій основний кар 'єрний стимул ", - зізнається Кирило Шевченко, повідомляє Banker.ua.
Долгая дорога до мрії
Кирило Шевченко визначився з вибором професії відразу після закінчення Харківського економічного інституту в 1994 році. Отримавши диплом спеціаліста в галузі фінансів, він відразу вирішив, що буде працювати в банку. "Після закінчення вишу почав шукати місце, яке було б прозорим і красивим. Для мене це було важливо. В моєму уявленні таким хорошим і прозорим місцем був банк ", - згадує Кирило Шевченко.
В 90-ті роки український банківський сектор тільки формувався: не було зрозумілих і чітких банківських моделей, не було висококласних фахівців, клієнти толком не знали нічого про банківських продуктах, а крах радянської фінансової системи і втрата вкладів на ощадкнижках викликали у населення багато побоювань. Ось в цю бурхливу банківському середовищі Кирило Шевченко почав працювати звичайним економістом.
"На мою першу працю в філія українського кредитного банку в 1994 році мене брав Олександр Олійник. Він же підвищив меня до головного економіста. Допомагав мені в роботі, був моїм наставником. А сьогодні він працює в "Укргазбанку", - говорить Кирило Шевченко.
Дорога на новому місці була не простою. Звичайно, на початку свого кар 'єрного шляху Кирило Шевченко і не думав, що зможе зайняти крісло голови правління банку і керувати тисячами людей. У той час, на Зорі становлення українського банківського сектору, він просто відповідально працював і підходив з повагою до будь-якого справі, за яке брався.
"Кар 'єра будувалася виключно з копіткої праці. У мене не було чіткого розрахунку, що я хочу стати економістом, потім - головним економістом, потім - начальником відділу. Але я пройшов всі щаблі кар 'єрного росту в банках, і займаюся цією сферою вже 25 років ", - говорить Кирило Шевченко.
Незважаючи на такий запаморочливий кар 'єрне зростання, він завжди залишався вірним професії та людей, які його оточували.
Головний ресурс будь-якого підприємства - люди!
Своїм головним придбанням за довгі роки роботи в банківському секторі Кирило Шевченко вважає своїх колег. Саме сильна команда, що розділяє єдині принципи, готова звернути гори і реалізувати навіть самі амбітні проекти.
"Головне, що дала мені робота в різних банках - це колег. Для мене важливі відносини з людьми, і я ціную і березі людей, яких я зустрів на життєвому шляху ", - говорить Кирило Шевченко.
З такою ж ретельністю він відбирає та співробітників банку. Адже кожен фахівець на своєму робочому місці стикається з десятками клієнтів на день, і дуже важливо, щоб кожен співробітник "Укргазбанку" шанобливо ставився до споживачів, намагався допомогти у вирішенні проблем.
Щоб потрапити на роботу в банк, мало мати профільну освіту. Навіть диплом іноземного вишу не гарантує працевлаштування. "Іноземну освіту свідчить, перш за все, про високий знанні іноземної мови. Решта залежить від ВНЗ і самої людини ", - говорить Кирило Шевченко. Тому в співробітниках, в першу чергу, цінує не диплом, а підходи до роботи, гнучкість, повагу і відповідальне ставлення до справи. Адже тільки в такому випадку компанія може розвиватися.
Банківський сектор України вже сформований
Сьогодні банківський сектор України повністю сформований та розвивається, як і в інших цивілізованих країнах. Працювати в банку сьогодні простіше, ніж тридцять років тому, хоча вимоги до організацій та до послуг значно зросли. Як говорить сам Кирило Шевченко, в 2000-і викристалізувалося кілька нових моделей банкінгу. Перша - державні банки. Друга - олігархічна модель, коли банки олігархів збирали гроші з усієї країни і фінансували свої власні проекти. Можна сказати, що це була піраміда. Також були банки з іноземним капіталом, які намагалися вести цивилизованный банкінг. І була модель банків, які здійснювали фінансової оптимізацією.
Після 2014 року ці моделі зазнали змін. Сьогодні такі згадані моделі, як піраміди і фінансова оптимізація, пішли в минуле.
Фактично, на сьогоднішній день залишилися лише державні та комерційні банки, які і конкурують між собою за клієнтів.
"За останні роки держбанки зробили величезні кроки вперед по продуктам, нагляду, управлінню. Різниця між комерційними і державними банками полягає у відповідальності менеджменту. Гроші, які держава вклала в держбанки, - це кошти платників податків. Що означає інший рівень контролю і ризику. За нами - більше нагляду з боку правоохоронних органів. А ось продукти і технології майже не відрізняються.
Продуктовий ряд зараз універсальний і в приватних банках, і в держбанках ".
Про депозити, кредити та інших банківських продуктах
За оцінками світового банку, рівень "сірої економіки" в Україні становить близько 50%. Разом з тим, у світі і в Україні спостерігається посилення правил комплаєнс. Через це просто так рахунок у банку не відкривають, поки не буде пояснення, як ці гроші зароблені. З іншого боку, кількість грошей в економіці, в т. ч. неформальних, зростає.
Виходом може стати прийняття парламентом Закону "про легалізацію", з пільгами для тих, хто буде згоден легалізований капітал розмістити в Україні, наприклад, в українських банках. Це дасть і наповнення бюджету, і виведе з тіні більшу частину капіталу.
"У банківській системі є традиційні цикли, при яких люди забирають капітал з банків. Ми з 1998 року пережили 5 криз. Щоразу під час криз люди забирали вклади, а через час розуміли, що жити з великою сумою грошей "під подушкою" їм незручно, і що банківська скринька не приносить відсотки. А значить, краще за все повернути гроші на депозит ", - говорить Кирило Шевченко.
АБ "Укргазбанк" - драйвер еко-проектів у Україні. Пріоритетний напрямок роботи - фінансування проектів, пов 'язаних з ефективним використанням енергоресурсів та зменшенням негативного впливу на навколишнє середовище. Це стратегія "Green banking". В результаті реалізації стратегії "Green banking", станом на 01.01.2020 Р. банк профінансував проекти загальним обсягом 15,26 млрд грн. А в лютому в банку запрацювала програма "5 7 9".
"Я з великим оптимізмом дивлюся на програму" доступні кредити 5 7 9 ". На мою думку - це унікальна, хороша програма для фінансового ринку. Її мета - стимулювати створення нових бізнесів і робочих місць. за умовами програми, кожне нове робоче місце здешевлює вартість кредиту, - ділиться враженнями Кирило Шевченко. - за цією програмою ти можеш взяти гроші на стартап. Якщо ти постраждав від коронавірусу, то ставка може бути 0. Тому це дуже хороша програма, яка принесе системні зміни у сприйнятті бізнесу та держави ".
Перевірка банку на міцність починається в кризу
Криза з коронавірусом поміняв особливості ведення бізнесу. Електронна комерція починає грати все більш значущу роль і демонструє значну динаміку. Так, середньомісячний дохід АБ "Укргазбанк" від операцій електронної комерції у квітні-травні виріс в 3 рази порівняно з січнем-лютим 2020 року. При цьому, банк активно розвиває свою мобільного Додаток, постійно вдосконалюючи призначенню шаблону.
” Минулого року і з початку 2020 року ми впровадили Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, функціонал Money Back, валютообмінні операції, поповнення мобільного, оплату комунальних послуг, можливість оформлення віртуальної карти, оплату за вільними реквізитами. Для юридичних осіб банк запустив новий клієнт-банк "ЕКО БУМ", - говорить Кирило Шевченко.
Сам пан Шевченко впевнений, що Головне в кризі - зберегти людські стосунки з персоналом. Адже як ти сьогодні ставишся до співробітників, так само вони поставляться до банку і бренду завтра.
"А взагалі в України достатньо багато ресурсів і можливостей для швидкого виходу з кризи. Наші сильні сторони - і аграрний сектор, та ІТ, і величезний людський потенціал. Важливо при цьому вірити в себе і все вийде ", - упевнений Кирило Шевченко.