Close button

В Україні вводять збір за виліт пасажирів

В Україні вводять збір за виліт пасажирів

Верховна рада прийняла за основу в першому читанні законопроект No2424 "про внесення змін до повітряного кодексу України про удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який летить з аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, відправленого або який прибув до аеропорту України". За документ проголосували 256 нардепів, повідомляє Комментарии.

Документом пропонується визначити на законодавчому рівні особливостей справляння державного мита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, відправленого або який прибув до аеропорту України.

Цей законопроект відповідає міжнародній практиці, в тому числі досвіду провідних держав світу (Іспанія, Великобританія, Франція, Німеччина, Австрія, США, Китай, Австралія, Узбекистан та ін.), і враховує політику міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) з питання оподаткування у сфері міжнародного повітряного транспорту.

Законопроектом передбачено:

закріплення в термінологічному апараті (Стаття 1 повітряного кодексу України) поняття "державне мито з суб 'єкта авіаційної діяльності";

доповнення повітряного кодексу статтею 121, в якій визначаються особливості справляння державного мита за кожного пасажира, який летить з аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, відправленого або який прибув до аеропорту України;

встановлення відповідальності за порушення порядку або строків сплати державних зборів для суб 'єктів авіаційної діяльності, визначених цим кодексом.

Наталія Шевченко

Розміри ставок збору

Пропонується встановити ставку державного авіаційного збору за кожного пасажира, який буде літати в межах України, у розмірі 0,5 долара, на міжнародних рейсах - 2 долари.

За кожну тонну вантажу в межах України - 2,5 долара, а в разі здійснення міжнародних перевезень з / до України - 10 доларів.

Також збір запропоновано не стягувати у разі перевезень пасажирів, що відносяться до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів відповідно до Закону; при перевезенні дітей у віці до двох років; при перевезенні транзитних пасажирів; пасажирів з сервісними квитками і у разі перевезення менше 10 пасажирів одним нерегулярним рейсом.

З липня авіасполучення з Україною відновила Польща, а тепер ще і звільнила від двотижневого карантину пасажирів літаків з нашої країни

Новини

Популярні теми форуму

analytics