Степанов считает, что 112 миллионов гривен на трансплантацию в год хватит

В бюджеті передбачено 112 мільйонів гривень на фінансування питання трансплантації і в МОЗ вважають, що цього повинно вистачити до кінця року.

Про це на пресбрифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він також додав, що діагностика смерті мозку та створення центрів трансплант-координації – це одні з найголовніших викликів, які стоять перед впровадженням системи трансплантації в Україні. 

"Перш за все у нас є нерозвиненість донорського етапу, яка пов'язана з відсутністю усталеної практики діагностики смерті мозку.

Хочу наголосити, що діагностування смерті мозку повинно відбуватися в будь-якому випадку незалежно від того, чи може бути ця людина донором чи ні.

Також питання лежить в площині розвитку трансплант-координації: у нас створено центр трансплант-координації й зараз нам треба створити такі центри й мережу трансплант-координаторів по всій країні.

Це люди, які безпосередньо займаються технічним забезпеченням питань трансплантації", – розповів він.

6b27be7-stepanov-big-2.jpg

Очільник МОЗ уточнив, що станом на 20 липня існує 19 лікарень по всій країні, які можуть робити органну трансплантацію і 6 лікарень, які можуть робити трансплантацію кісткового мозку.

Степанов також додав, що необхідно забезпечити лікарні відповідним обладнанням: газоаналізатори, лабораторії типування клітин тощо.

Нагадаємо, що 16 липня під час пресбрифінгу Степанов заявив, що в МОЗ є чіткий план щодо трансплантації, а в Україні також передбачається вперше можливість в Україні фінансування алогенної трансплантації кісткового мозку, зокрема, отримання донорського матеріалу із Всесвітньої асоціації донорів кісткового мозку. 

Вас також може зацікавити:

Загружаем комментарии...
Читать комментарии

Новости

Больше новостей