Відпочинок у Славському: як відпочити і чим зайнятися
Внутрішній туризм зі зрозумілих причин став головним трендом 2020 року. Напрямків, куди можна поїхати в Україні, дуже багато, але вибір найчастіше постає між горами і морем, повідомляє Сегодня.
В цьому матеріалі Сьогодні.Lifestyle розповідають про мальовничий карпатський курорт Славсько у Львівській області. Тут можна відносно недорого, цікаво і з користю провести вихідні або навіть повноцінну відпустку. І ми на власному досвіді перевірили – як саме.
Чим зайнятися в Славсько
- Піднятися на канатці на вершини гір;
- Розслабитися на кінній прогулянці;
- Спіймати і власноруч приготувати форель;
- Зібрати чай з карпатських трав;
- Покататися на квадроциклах;
- Спробувати "сон на бджолах" (вуликотерапія має заспокійливий ефект, поліпшує кровообіг і нормалізує тиск);
Крім того, вам буде цікаво:
Піти в гори
Славсько розташоване в долині річки Опір та її правої притоки Славки, на схилах гір Тростян (1235 м) і Ільзи (1606 м). Кілька годин походу – і перед вами відкриються неймовірної краси краєвиди!
По дорозі ви зможете зібрати багато запашних квітів, карпатських ягід, трав для чаю, а також випити чистої води з природних джерел.
Взимку на вершинах гір катаються лижники і сноубордисти – там є вся необхідна інфраструктура. Можна орендувати спорядження, випити глінтвейну і придбати красиві сувеніри.
Покататися на велосипедах
В горах обов'язково радимо проїхатися на велосипеді. У Славську є чимало Instagram-локацій з захоплюючими видами. І незабаром тут відкриють нову велодоріжку завдовжки 6,8 км (зі Славська до село Волосянка). Також планується облаштувати стартовий і фінішний майданчики і розробити велоквест.
Велосипеди можна взяти напрокат на вул. Привокзальній, а також в готельному комплексі "Лагуна" на вул. Івана Франка, 21. Точок для оренди не так і багато.
Ціни цілком адекватні: одна година – 50 гривень, дві години – 90 гривень, три години – 120 гривень. На цілий день можна орендувати велосипед за 250 гривень.
Пікнік над прірвою
Гарна ідея для вихідного дня – влаштувати пікнік в горах. Тільки уявіть собі дерев'яну альтанку високо в горах, ще й над прірвою! А навколо — захоплюючі краєвиди, пагорби та смереки. Це найкраще місце для того, щоб провести час компанією або влаштувати романтичний вечір.
Як знайти: Альтанка на Погарі (на гугл-картах так і підписана) — 48°51’05.0″N 23°28’45.2″E
Релакс на відомій козячій фермі "Двох Катерин"
Щоб зарядити себе позитивом, варто відвідати козячу ферму "Двох Катерин". Раніше вона знаходилася в карпатському селі Орів, а тепер "переїхала" до селища Тухля – неподалік Славського. Тут вам влаштують справжню фотосесію з козами і навчать їх доїти!
Можна продегустувати і придбати свіже молоко, чай, сиропи, сири, зроблені за унікальними рецептами. А також можна замовити екскурсію – триває вона приблизно пів години і коштує 50 гривень для дорослого і 25 гривень для дитини до 12 років.
Скуштувати місцеву бойківську кухню
Спробувати незвичайні наливки і традиційні місцеві страви бойківської кухні можна і потрібно в місцевих ресторанчиках. Ця кухня багата на м'ясні страви та вироби з тіста.
Що потрібно обов'язково спробувати?
- Неймовірно смачну грибну юшку;
- Банош (кукурудзяну кашу зі шкварками);
- Запечену форель;
- Карпатські лиганці (перетерта картопля та начинка з сиром, зверху поливаються сметаною).
Місцеві обов'язково порекомендують вам ресторан "Максим". Тут — найсмачніша кухня на курорті. У закладі є кілька залів, зручний літній майданчик, мангал та, що важливо, своя розважальна програма. Для 20 і більше гостей господарі ресторану організують карпатську забаву – накривають обід в глиняному посуді під живу етнічну музику. Всі охочі можуть сфотографуватися на пам'ять в національних костюмах.
На території ресторану також знаходиться експозиція оригінальних полотен відомих українських і закордонних художників, які приїжджали в Славсько під час щорічних пленерів. Ці картини можна придбати.
Розслабитися в SPA
У місцевих готельних комплексах можна відпочити в римській парній і фінській саунах, а також поплавати в панорамних басейнах з приголомшливим видом на Карпати. У барах вам запропонують авторські коктейлі та традиційні наливки.
Ціни – середні, що підійде і бюджетному туристу. Наприклад, абонемент в SPA готельного комплексу "Двір княжої корони" на цілий день коштує 700 гривень, на пів дня – 550 гривень, дві години – 350 гривень. Ціна для дітей 7-14 років – вдвічі менше, до 7 років – безкоштовно.
Як альтернативу рекомендуємо скупатися в традиційному козацькому чані – такі ванни в народі вважаються оздоровчими. А щоб збільшити цілющі властивості води, в ній ще заварюють збір лікарських трав. Після такого місцевого SPA з'являється відчуття легкості та повного розслаблення, за чим зазвичай і приїжджають туристи з шумних міст.
Важливо: попередньо обов'язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем.
Нестандартний дитячий табір
Якщо ви їдете відпочивати сім'єю , зверніть увагу, що у Славську є розвиваючий табір Prim Art Camp для дітей від 4 до 14 років. Вожаті навчають маленьких українців танцювати гопак, а також займаються з ними спортом і танцюють. Усі разом весело проводять час, співають біля вогнища, стріляють з іграшкового лука, плавають в басейні і ходять на майстер-класи.
Табір розтащований на закритій території, що охороняється. Є два корпуси і котедж для проживання дітей, ресторан, колиба, літнє кафе, альтанки, спортмайданчик, зал для проведення заходів, кімнати для гуртків, настільний теніс, два басейни, медичний і масажний кабінети.
Проживання у Славсько: що обрати
Ціни на курорті стартують від 200 гривень за номер на двох у "зеленій садибі" і доходять до п'яти тисяч гривень. Недорого можна зупинитися недалеко від центру курорта у пансіонаті "Славський", тут же є вихід до річки. На території є все необхідне для гарного відпочинку – басейни з красивим видом, мангали, альтанки, відеосалон, більярд, прокат спортивного інвентарю.Вартість двомісного номера зі сніданком і можливістю користуватися басейном стартує від 1350 гривень. Двокімнатний номер для сім'ї з чотирьох осіб зі сніданками обійдеться у 2250 гривень.
Як доїхати до курорту Славсько
Автобуси ходять зі Львова, Стрия та Сколе. Інший варіант – потягом зі Львова (плацкарт – 135 гривень), Києва (купе – 600 гривень), Ужгорода, Мукачевого, Сваляви, Воловця, Чопа, Миколаєва, Тернополя, Харкова, Одеси, Вінниці та Хмельницького. Власним автомобілем – по автотрасі М-06 через Львів і Сколе.
Та найголовніше – візьміть з собою гарний настрій!
Володимир Грисюк