Сім безкоштовних освітніх платформ для самоосвіти
Осінь у всіх асоціюється з початком навчання, навіть якщо школа й університет уже давно позаду, а дітей відправляти туди ще не треба. Але це виробило в нас хорошу звичку бути відкритими до навчання в осінній сезон, повідомляє НВ.
Саме тому на хвилі продуктивності можна почати навчання новому чи вдосконалення старого на світових освітніх платформах, які пропонують своїм користувачам безкоштовне якісне навчання.
1. Prometheus
Одна з перших і найбільших платформ масових відкритих онлайн-курсів в Україні. Мета засновників — зробити курси кращих спікерів і викладачів університетів і всесвітніх організацій доступними кожному.
З платформою співпрацюють топові університети нашої країни (НаУКМА, КНУ, Український Католицький університет і інші), також безліч організацій і компаній, щоб дати можливість «студентам» отримувати змішану освіту. Після прослуховування курсів і успішного виконання всіх завдань, можна отримати сертифікат про проходження.
Усі лекції та завдання доступні в будь-який час, тому навчання можна підлаштувати під свій графік.
2. Відкритий Університет Майдану (ОКМ)
Цей всеукраїнський рух громадянської освіти виник під час Революції в 2013 році. Ідея безкоштовного неформального навчання була втілена кількома ініціативними активістами, які в такий спосіб хочуть розвивати громадянське суспільство України.
Зараз в організації з центром у Києві є 24 регіональні відділення, які проводять свою діяльність для популяризації альтернативної освіти. Онлайн-платформа має 66 курсів, 5 комплексних програм, майже 80 тис. слухачів і більше 35 тис. виданих сертифікатів.
3. EdEra — Educational Era
Ще одна українська платформа онлайн-освіти, яка пропонує безкоштовні уроки та курси на різні теми. Принцип той самий: відео-уроки, завдання, їх перевірка, іспит і сертифікат для успішних студентів.
Окрім відео-уроків багато курсів пропонують також додаткові конспекти й матеріали, які допоможуть при освоєнні нових тем.
Після навчання бажаючі можуть віддячити проєкт матеріально.
4. TED
TED (Technology, Entertainment, Design) — інтернаціональний некомерційний проєкт, який щороку збирає сотні успішних людей під одним дахом в Единбурзі, щоб ті поділилися своїм досвідом і знаннями всіляких сфер діяльності і життя людини зі слухачами. Після конференцій усі ролики з виступами спікерів викладаються на офіційному сайті та в YouTube, тому їх можуть послухати всі бажаючі.
Усі виступи — англійською, але в багатьох виступах є українські субтитри, а деякі ролики навіть озвучені українською мовою. Але якщо ви хочете підтягти англійську — слухайте в оригіналі.
5. Crash Course
Засновники Crash Course вважають, що високоякісні навчальні відео повинні бути доступні кожному безкоштовно. Наразі команда підготувала більше 30 повних курсів, які трансформують традиційну модель підручника, представляючи інформацію в мінливому форматі, що покращує процес навчання.
Ця платформа добере підходить англомовним дітям, але в той же час може ефективно, а головне цікаво розширити кругозір будь-якого дорослого, який готовий навчатися англійською мовою.
6. HowStuffWorks
Для того, щоб навчатися на цій платформі, вам знадобиться англійська, а якщо ви її знаєте, уже зрозуміли, про що розповідають на цьому ресурсі. Тут у формі відео, аудіо-лекцій, подкастів і статей зібрана інформація про те, як усе працює в нашому світі.
Звичайно, це не зовсім про класичну освітіу але точно про розширення своїх знань, ерудицію, розуміння світу, який нас оточує, і цікаві факти, якими можна поділитися з друзями.
7. Instructables
Платформа для тих, хто втомлюється працювати головою й у вільний час віддає перевагу займати чимось свої руки. Назвати ресурс абсолютно освітнім складно, але на ньому є безліч статей на тему створення чогось руками: від браслета до меблевої стінки та розкішної мішленівської страви.
Але не поспішайте списувати платформу з рахунків, адже навчившись робити щось матеріальне, ви можете відкрити свій бренд і таким чином отримати нову професію.
Ангеліна Головач