Коронавірус у дітей: що відомо фахівцям
Багато захворювань по-різному протікають у дорослих і дітей. COVID-19 не став винятком. Пандемія, викликана SARS-CoV-2, стала причиною високої смертності серед дорослих, тоді як діти значно менше схильні до негативного впливу вірусу, повідомляє Обозреватель.
Педіатри з Великобританії, Канади, Кенії, Португалії та Колумбії зібрали всю наявну інформацію про особливості перебігу коронавируса у дітей. Їх робота опублікована в науковому журналі Paediatrics & Child Health.
Нижче наведені найбільш поширені запитання на цю тему.
Чому COVID-19 чинить менший вплив на дітей, ніж на дорослих?
У всьому світі діти складають лише 2% від загального числа зареєстрованих випадків інфікування. Коли діти контактували з людьми, інфікованими COVID-19, ймовірність зараження інфекцією нижче, ніж у дорослих. У них набагато рідше розвиваються клінічні симптоми, а важкі захворювання зустрічаються рідко. Причиною цього може бути наявність в дихальних шляхах дітей інших вірусів, які знижують реакцію на SARS-CoV-2. Також діти раніше могли контактувати з іншими коронавірусами.
Якими методами COVID-19 виявляють у дітей?
Як і в випадку з дорослими, золотим стандартом діагностики гострої інфекції є ПЛР-тест, який найбільш точний при взятті зразка з носоглотки. Для виявлення антитіл до вірусу використовують імуноферментний аналіз. Реплікація вірусу, ймовірно, втратить чинність через 5-7 днів після появи перших симптомів, але діти можуть залишатися РНК-позитивними до двох тижнів.
Які клінічні, лабораторні та рентгенологічні особливості гострого COVID-19 у дітей?
Найбільш частими гострими проявами є лихоманка, кашель, летаргія, нежить і задишка. Значна частина інфікованих дітей матиме нормальні результати лабораторних та радіологічних досліджень.
Як COVID-19 впливає на новонароджених?
Вертикальна передача новонародженим, внутрішньоутробна або перинатальна, можлива, але зустрічається рідко. Більшість з дуже небагатьох новонароджених, які були інфіковані, не потребували інтенсивної терапії.
Чим гірше COVID-19 у дітей з супутніми захворюваннями?
Згідно з даними одного дослідження, 85% госпіталізованих дітей мали супутні захворювання. Майже половина з них потребували ШВЛ. Через невеликої вибірки (тільки 48 дітей) це питання вимагає подальшого збору даних для кращого з'ясування будь-яких зв'язків.
Які варіанти лікування коронавируса у дітей?
Більшості дітей з COVID-19 потрібно тільки підтримуюча терапія, менше чверті госпіталізованих потребують кисню, і дуже невеликій кількості потрібно ШВЛ. Однак невелика кількість дітей серйозно захворює через COVID-19 і вимагає спеціалізованої терапії.
Дексаметазон і ремдесівір, використовувані для лікування дорослих, також доступні для лікування дітей.