Close button

Я правильно купатися на Водохреща

Я правильно купатися на Водохреща

В Україні щорічно 19 січня святкують Хрещення Господнє. Головною традицією цього дня є купання в ополонці в природному водоймищі - озері або річці. Деякі люди вірять, що водохресні купання "змивають" гріхи з людини і дарують їй очищення. Інші купаються для загартування та оздоровлення, повідомляє УНИАН.

Вважається, що вода в цей день має цілющу силу і дарує здоров'я на весь рік. Однак при зануренні в ополонку важливо дотримуватися деяких правил, інакше можна застудитися або навіть серйозно захворіти.

Як правильно занурюватися в ополонку

До хрещенського купання потрібно готуватися заздалегідь, особливо якщо ви новачок і ніколи раніше не занурювалися.

 • За два тижні до купань потрібно підготувати організм: обтиратися холодною водою, приймати гарячий душ, виходити на вулицю в домашньому одязі на короткий час (не більше 5 хвилин).
 • Новачкам не варто купатися при температурі нижче -5 градусів.
 • Не варто проводити водохресні купання в диких і непідготовлених місцях. Вибирайте людну і обладнану ополонку з присутністю рятувальників. 19 січня у багатьох містах готують ополонку в формі хреста, облаштовуються безпечні підходи до неї, чергують поліцейські, рятувальники і медслужби.
 • За годину до пірнання потрібно поїсти. У день купань категорично заборонено вживання алкоголю.
 • Перед зануренням потрібно провести невелику розминку або пробігтися на місці.
 • До води необхідно підходити в зручному, неслизькоюму і легкознімному взутті, наприклад, в гумових тапочках.
 • Жінкам рекомендується занурюватися в сорочці.

Купання в ополонці: покрокова інструкція

 1. Перед зануренням зробіть розминку. Швидко зніміть з себе одяг і поступово спускайтеся в воду.
 2. Категорично заборонено стрибати вниз голою і занурюватися в воду, оскільки це може привести до шоку від холоду.
 3. Новачкові можна пробути у воді не більше 10 секунд. Досвідчені нирці можуть залишитися у воді не більше ніж на 30 секунд.
 4. Вийшовши з води, трохи пробіжитеся, насухо витріться і відразу ж одягайтеся.
 5. Після завершення процедури випийте гарячий чай.

Кому не можна купатися на Водохреща

Купання в ополонці протипоказано при наявності наступних хвороб:

 • запальні захворювання носоглотки, придаткових порожнин носа, отити;
 • недавні захворювання легенів, перенесена пневмонія, астма;
 • всі захворювання серцево-судинної системи;
 • цукровий діабет;
 • епілепсія, травми голови і спини, склероз судин, енцефаліт;
 • захворювання сечостатевої системи;
 • шкірно венеричні захворювання.

Також категорично заборонено купатися вагітним жінкам і дітям до 7 років. Не рекомендується занурюватися літнім людям, оскільки це великий стрес для організму.

Водохресні купання: думка церкви і лікарів

Незважаючи на те, що водохресні купання пов'язують з церковною традицією наслідування Хрещення Господнього, деякі представили церкви скептично ставляться до цього звичаю. Багато священиків називають купання язичницьким і антихристиянським обрядом і заявляють, що церква ніколи не мала традиції занурюватися в ополонку на Водохреща.

Є також і священики, які лояльно ставляться до купань, хоч і визнають, що ця традиція не має відношення до церкви: "Якщо є здоров'я і бажання на славу Бога зануритися в крижану воду - будь ласка. Але за умови, що спочатку ви виконаєте релігійний борг : відвідайте храм, сповідаєтеся, причастіться ". Церква також просить бажаючих дотримуватися правил безпеки при зануренні і не купатися при проблемах зі здоров'ям.

Лікарі також попереджають про ряд небезпек, що загрожують купанню в крижаній воді. Різке пірнання в крижану воду може викликати судоми, спазми, аритмію і навіть зупинку серця. Категорично не рекомендується занурюватися в ополонку людям, які мають проблеми зі здоров'ям. Також лікарі попереджають про ризик розвитку імпотенції, безпліддя, ниркової недостатності, циститу та інших хвороб при зануренні. Особливу небезпеку водохресні купання представляють для дітей.

Новини

Популярні теми форуму

analytics