Close button

Відновлено вигляд стародавнього хробака-хижака

Відновлено вигляд стародавнього хробака-хижака

Вчені знайшли докази існування гігантського хробака-хижака, який буквально колонізував морське дно двадцять мільйонів років тому. Результати дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports, повідомляє РИА новости.

Хоча морські черв'яки існують з раннього палеозою, їх тіла, що складаються з м'яких тканин, рідко зберігаються в геологічному літописі. Тому палеонтологи в основному вивчають сліди їх ходів і нори і намагаються по ним відновити вигляд самих тварин.

Дослідники під керівництвом Людвіга Левемарка (Ludvig Löwemark) з департаменту наук про Землю Тайванської національного університету вперше реконструювали цілком L-образну нору гігантського хробака, загальна довжина якої становить близько двох метрів, а діаметр - 2-3 сантиметри. Для цього вони використовували 319 зразків, зібраних у відкладеннях міоценового віку на північному сході Тайваню, а також седіментологіческіе і геохімічні дані.

Новий вид морського хробака-хижака, який мешкав в цьому регіоні двадцять мільйонів років тому, вчені назвали Pennichnus formosae і віднесли до класу многощетинкових черв'яків-поліхети, які відомі з початку кембрійського періоду.

На думку авторів, за своїм зовнішнім виглядом і звичками Pennichnus formosae був схожий на сучасного боббітового хробака Eunice aphroditois, який, як в засідці, ховається в таких же L-образних довгих вузьких норах на морському дні і висувається вгору, щоб схопити здобич своїми могутніми щелепами . Деякі види полихетами використовують для залучення видобутку свої, схожі на маленьких черв'ячків, вусики-антени, що стирчать з нори.

Довжина дорослої особини евніцід досягає двох-трьох метрів, а діаметр становить близько двох сантиметрів. Цей черв'як харчується двостулковими молюсками, а також полює на пропливають повз риб, швидким рухом захоплюючи їх і тягнучи в нору, де потім поїдає.

Вчені припускають, що характерні пірчастий структури обвалення, які вони спостерігали в норах пенніхнуса, це сліди наносів, що оточували нору і обрушилися під час відступу хробака-хижака разом зі своєю жертвою.

Детальний геохімічний аналіз виявив високу концентрацію заліза у верхній частині нори. На думку дослідників, черв'як, виділяв слиз для зміцнення стінок входу. А бактерії, які харчуються слизом морських безхребетних, як відомо, створюють навколо себе середовище, багату залізом.

Сучасні евніцідние поліхети широко поширені в тропічних і помірних частинах Атлантичного, Індійського і Тихого океанів, населяючи мілководні і приливні зони. Автори вважають, що в міоцені ту ж нішу займав Pennichnus formosae.

Новини

Популярні теми форуму

analytics