Close button

Що гірше: недоспати або переспати - відповіді лікаря

Що гірше: недоспати або переспати - відповіді лікаря

Ми спимо більше ≈ 35-40% нашого життя. Отже, сон - архіважлива складова гармонійного існування, така ж як їжа, вода, секс та інше, повідомляє Clutch.

На своїх сторінках в соціальних мережах Філіп Кузьменко - терапевт, кардіолог і медичний блогер розповів, чому переспати також шкідливо, як і недоспати.

Сон ділиться на 2 фази: глибокий і поверхневий. У фазу глибокого сну (75% від загальної тривалості сну) активізується парасимпатична нервова система, яка головним чином відповідає практично за всі механізми регенерації, тобто тіло "відновлюється" і "перезаряджає" всі хімічні процеси, готуючись до нового дня.

Особливу роль тут відіграє імунна система, яка займається "очищенням організму" від усього того, що йому не потрібно (бактерії, віруси, продукти обміну, загиблі або мутували, ракові клітини та інше).

У фазу поверхневого сну (25% від загальної тривалості сну) головним чином перезаряджається мозок. Всі враження і спогади обробляються перерозподіляються в пам'яті, а з ліквором видаляються кінцеві продукти обміну мозку.

Здоровий сон - ключ до здоров'я

Так як фаза поверхневого сну відносно невелика, то навіть незначне її переривання буде "помітно" для здоров'я. Численні спостереження і дослідження показали, що тривалий, хронічний недосип драматичним чином позначається на здоров'ї тих, хто його відчуває. А саме, підвищується ризик розвитку хвороби Альцегеймера і Паркінсона, деменції, ішемічної хвороби серця, інфарктів та інсультів, аутоімунних захворювань, психічних розладів, депресії, хронічної втоми, зниження продуктивності і т. п.

Доктор Філіп Кузьменко - розповів, що недосипання це шкідливо. Недосипом можна називається сон менш ≈ 7 годин. Якщо ж людина "переспала", то це може позначитися на її продуктивності протягом дня (розбитість, втома відразу після пробудження, лінощі, поганий настрій і т.п.). Однак, завдати якоїсь реальної шкоди для здоров'я тривалий сон не може ( під фізіологічним розуміється сон, що не викликаний медикаментозними або іншими іншими хімічними речовинами). Тому, тут швидше слід відштовхуватися від ваших особистих потреб, режиму дня, способу життя і т. п.Так що спите на здоров'я.

Катерина Марченко

Новини

Популярні теми форуму

analytics