Close button

Нелегальний видобуток піску: де і скільки розікрали

Нелегальний видобуток піску: де і скільки розікрали

Уже не перший рік ООН попереджає про те, що світові загрожує дефіцит піску. Щорічно його споживання перевищує 40-50 млрд тонн – під час будівництва, виготовлення скла і цементу тощо. Це призвело до того, що останні десятиліття темпи видобування піску перевищили природні темпи його утворення, повідомляє Слово и Дело.

В Україні, як і в багатьох інших країнах, процвітає нелегальне видобування, що призводить не тільки до економічних збитків, але й до несприятливих екологічних наслідків. В яких областях України і скільки нелегально видобули піску в 2020 році?129674-2_ru_normal.pngНезаконний видобуток піску

За даними Державної екоінспекції, найбільше фактів нелегального видобутку піску торік виявили в Луганській області. Обсяги самовільного видобування склали 4,2 тисячі кубометрів, а сума збитків державі склала 5,1 млн грн.

Найбільше збитків державі завдав нелегальний видобуток піску в Харківській області – 612,3 млн грн. При цьому майже всю цю суму збитків завдало одне фермерське господарство – «Черкашин» – яке й займалося незаконним видобуванням. У Волинській області в 2020 році виявили 22 факти незаконного видобутку, це 80,2 млн грн збитків.

37,7 млн грн склала сума збитків від нелегального видобування піску в Рівненській області. Загальна площа видобутого піску склала 49,5 тисяч кубометрів. Від нелегального видобутку в Житомирській області держава втратила 26,1 млн грн (8 фактів незаконного видобутку, 32,9 тисячі кубометрів), 18 млн – від незаконного видобутку піску в Хмельницькій області (2 факти, 21 тисяча кубометрів).

Новини

Популярні теми форуму

analytics