Перехід на літній час "змушує" повніти і стресувати
Вже цієї неділі ми прокинемося на годину раніше: адаптація організму, бажання заїдати стрес, головний біль, сухість у роті, неуважність на дорогах - ось неповний список наслідків переходу на літній час. Але оскільки переведення стрілок годинника не уникнути, то важливо подбати про своє здоров'я і самопочуття, повідомляє Сегодня.
В ніч з суботи 27 березня на неділю 28 березня потрібно буде перевести стрілки годинника на годину вперед. Готуйтеся прокидатися на годину раніше. Смартфони, планшети, комп'ютери, фітнес-браслети і "розумні" годинники переведуть час автоматично. Вручну не забудьте перевести стрілки на механічному годиннику, а також на кнопкових старих телефонах, у яких немає підключення до інтернету.
Ті, хто проти переходу на літній час, очікували від ВР позитивного рішення, але цього не сталося. У другому читанні парламентарі в своїй більшості не підтримали законопроект: Україна залишилася на зимовому часі.
Переведення стрілок на годину вперед в першу чергу "б'є" по здоров'ю метео-чутливих людей, самопочуттю літніх, а також тих, у кого є хронічні захворювання. Проведено чимало досліджень, які доводять, що порушення циркадних ритмів (тобто циклічних коливань інтенсивності біопроцесів, пов'язаних зі зміною дня і ночі) організму - шкідливо.
Медики кажуть про це зараз, говорили і 20 років тому: зміна часу погіршує самопочуття і навіть призводить до підвищення аварійних ситуацій на дорогах. Справитися з дратівливістю, дискомфортом і поганим самопочуттям через перехід на літній час можна за допомогою простих порад.
Більш ранній підйом - це втрата для нашого організму важливого, ресурсного часу, оскільки ми втрачаємо години сну, - це відчутно для нашого організму. Недосипання впливає на наші біоритми, тим самим порушуючи режим сну і неспання, - каже наш постійний експерт, психолог, дієтолог, консультант по здоровому харчуванню Ксенія Рен, - у багатьох людей зміна режиму, недосипання викликає стрес і бажання цей стрес заїдати. Підсумок - накопичення зайвих кілограмів. Не кажучи вже про зниження працездатності і загального нездужання.
Щоб пережити перехід на літній час якомога легше, ви можете:
- лягти раніше спати, навіть хоча б на півгодини, сьогодні, завтра і післязавтра,
- зверніть увагу на свій сніданок, він повинен бути насиченим, краще їсти близько 8-30,
- обідати варто до 15-00, особливо зверніть увагу на поїдання солодкого, намагайтеся розумно підходити до вживання солодощів. Якщо дуже хочеться, то з'їжте шматочок чорного шоколаду або трохи сухофруктів в це період,
- посилити активні прогулянки, наприклад, ходити пішки пару зупинок з роботи або на роботу,
- відмовитися від жирних продуктів на вечерю, це допоможе полегшити органам травлення перетравлення їжі,
- пити менше кави - краще замінити її трав'яним чаєм.
І, звичайно ж, намагайтеся зберегти позитивний настрій, підтримувати близьких, і самому заручитися підтримкою друзів!