В Україні експерти прогнозують введення нового карантину
Настало літо, а з ним і зменшилася кількість захворювань коронавірусом в країні. Але розслаблятися ще не час, бо у світі вже виявлені нові штами COVID-19 "Дельта і "Лямбда", повідомляє РБК-Украина.
З настанням тепла в Україні кількість хворих істотно знизилася. Багато вже перехворіли, а деякі навіть зробили дві дози щеплення від інфекції.
Нас чекають нові локдауни
Економічний експерт Олександр Хмелевський припускає, що нові карантини в нашій країні ще попереду і сказати їм назавжди "До побачення" ми ще не можемо. Більш того - нам доведеться щорічно стикатися із заборонами й обмеженнями.
"Коронавірус є сезонним вірусним захворюванням. Влітку кількість хворих знижується, а восени коли стає прохолодно, кількість хворих різко зростає. Незалежно від штаму Дельта або інших штамів, але нам доведеться зіткнутися з цією проблемою щороку. Оскільки влада не може забезпечити ефективну боротьбу із захворюванням, то вона діятиме, як і раніше, запроваджуватиме обмежувальні заходи в країні. Тому нас чекають нові локдауни", - вважає Хмелевський.
Про ковід забули. На час
Експерт "Українського Центру суспільного розвитку" і кандидат філософських наук Юрій Подорожній зазначає, що ще на початку літа, коли показники поширення COVID-19 почали падати, українці з властивим їм оптимізмом і великою завзятістю почали шукати шляхи, як вирватися кудись у відпустку.
"Власне про інфекцію всі стали згадувати тільки з необхідністю отримати щеплення для можливого виїзду закордон або в разі хвороби родичів", - зауважив експерт.
На його думку, кінця коронавірусу в нашій країні ще точно не видно, адже відсоток вакцинованих дуже малий.
"По-перше, загроза сплесків інфекції не зникне до тих пір, поки не буде вакциновано достатню кількість українців, по-друге, вірусологи кажуть, що мутації - це природний процес, а тому потрібно бути готовими до будь-якого сценарію", - вважає Подорожній.
Імовірність локдауну є через нові штами, не варто забувати про їх небезпеку.
"Звичайно, вірус мутує і з початку пандемії ми стикалися з різними різновидами. Попередній, який всі чекали з побоюванням був "британський", але він не призвів до катастрофічних наслідків. Крім того, було зареєстровано південноафриканську і бразильську варіацію вірусу, а також нову модифікацію індійського вірусу або офіційною назвою ВООЗ "Дельта", - нагадав Юрій.
Експерт зазначає, що наприклад, в Росії вже введений локдаун через Індійський штам, який збільшив смертність.
ВООЗ не виключає можливості нових локдаунів у світі, але є і хороші новини
До речі, ВООЗ заявляє, що штам вірусу "Дельта" може привести до локдауну в світовому масштабі. У зв'язку з цим українська влада впроваджує нові правила перетину українського кордону на в'їзд, які почали діяти з 2 липня.
Найважливішою новиною є те, що, за словами лікарів, вакцина Pfizer є ефективною в боротьбі з індійським штамом, а тому, очевидно, що держава повинна якомога швидше забезпечити доступ громадян до вакцини, а українці повинні робити щеплення.
"Тим більше, що іншого шляху перемогти COVID-19 немає, а загроза померти від цієї хвороби не зникне, навіть якщо ви купили довідку, що вакциновані", - резюмував Подорожній.
Людмила Жукова