Україна успішно протидіє ворожим БПЛА - ISW
В огляді Інституту вивчення війни (ISW) аналітики, що Україна активно й успішно розвиває РЕБ для протидії російським БпЛА, що допомагає зберегти обмежені системи ППО і ракети. З посиланням на аналітиків ISW, повідомляє Українська правда.
"Україна продовжує успішно адаптувати і розвивати свої засоби протидії (РЕБ) безпілотникам, що дозволяє українським військам використовувати системи нижчого класу для протидії російському тиску на обмежену систему протиповітряної оборони України", - зазначають аналітики.
Український військовий аналітик Петро Черник заявив 7 вересня, що українські системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) виводять з ладу безпілотники "Шахед-136/131", змушуючи їх змінювати курс і падати після того, як закінчується паливо.
Українські офіційні особи нещодавно повідомили, що деякі російські безпілотники "Шахед" не досягли своїх цілей з невстановлених причин, але 31 серпня і 6 вересня ВПС України визнали, що українські системи РЕБ уразили російські безпілотники.
Українська компанія-виробник безпілотників Besomar заявила 7 вересня, що вона розробила безпілотник-перехоплювач, який може збивати російські безпілотники, і що українські сили вже використовують ці безпілотники-перехоплювачі в зоні бойових дій.
"Нещодавно ISW також спостерігав повідомлення про використання українськими силами FPV-дронів для збиття російських вертольотів, розвідувальних і ударних безпілотників.
Ці українські контрзаходи є частиною більш широких зусиль, спрямованих на компенсацію тиску, який повторювані великомасштабні серії російських ударів чинять на обмежену систему протиповітряної оборони України в умовах затримки і непослідовності поставок західної допомоги в галузі безпеки", - повідомили в ISW.
На думку американських аналітиків, використання Україною засобів РЕБ для протидії безпілотникам "Шахед", зокрема, дозволить українським військам зберегти обмежені системи ППО і ракети, які необхідні Україні для захисту від російських ракетних ударів, спрямованих на прифронтові райони України, об'єкти критичної інфраструктури і великі населені пункти.
Крім того, ISW продовжує вважати, що російські та українські війська беруть участь у технологічній гонці між наступальними і оборонними технологіями, і що здатність України впроваджувати технологічні інновації, які випереджають російські адаптації, має вирішальне значення для здатності України компенсувати нинішні переваги Росії у сфері матеріально-технічного забезпечення.
Ключові висновки ISW за 7 вересня:
- Начальник Головного управління військової розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов зазначив, що вторгнення України в Курську область має вплив на російські наступальні операції в Україні по всій території воєнних дій, і розглянув перспективи продовження російських наступальних операцій взимку 2024-2025 років.
- За повідомленнями, Іран нещодавно доставив у Росію понад 200 балістичних ракет малої дальності Fateh-360.
- Російські війська нещодавно повернули собі територію, а українські війська просунулися у Курській області на тлі продовження українських наступальних операцій у цьому районі 7 вересня.
- Окупанти нещодавно просунулися поблизу Куп'янська, Покровська, Донецька та в дельті річки Дніпро.
- Російські офіцери продовжують жорстоко поводитися зі своїми підлеглими, ймовірно, через слабку командну підготовку та дисципліну.