ДТЕК Ахметова стала найбільшим інвестором в економіку України за час війни

компанія ДТЕК / Facebook
Фото: компанія ДТЕК / Facebook

Група ДТЕК Ріната Ахметова стала найбільшим інвестором в економіку України з початку повномасштабної війни. За даними спецпроєкту «Української правди» та ДТЕК, компанія вклала 2,2 млрд євро в підтримку роботи української енергосистеми.

Ці кошти спрямовувались на відновлення теплоелектростанцій та мережевої інфраструктури після російських обстрілів, підтримку видобутку вугілля та газу, а також розвиток проєктів у сфері відновлюваної енергетики.

У матеріалі зазначається, що енергетика під час війни одночасно вирішує два завдання: відновлює зруйновані активи та перебудовує систему в бік нової, більш децентралізованої генерації. Це особливо важливо після зими 2025–2026 років, коли масштаби російських атак на енергетичні об'єкти потребували нових обсягів ремонту та модернізації.

З 2022 року всі теплоелектростанції ДТЕК зазнали пошкоджень. По енергетичних об'єктах компанії було завдано понад 220 атак, пошкоджено тисячі об'єктів мережевої інфраструктури та понад 30 тис. км ліній електропередач.

Серед великих інвестиційних проєктів компанії під час війни — перша черга Тилигульської ВЕС потужністю 114 МВт, система накопичення енергії потужністю 200 МВт вартістю 125 млн євро, а також підготовка до будівництва Полтавської ВЕС потужністю 650 МВт з очікуваними інвестиціями 1,2 млрд євро.

Для української економіки такі вкладення мають практичне значення: стабільна енергетика забезпечує роботу промисловості, бізнесу та критичної інфраструктури, а також знижує вразливість країни перед новими російськими ударами.

За даними Держстату, капітальні інвестиції в Україні у 2025 році становили 669,3 млрд грн, що на 25,2% більше, ніж роком раніше. При цьому 71,2% інвестицій забезпечувались власними коштами підприємств та організацій.

Джерело: Українська правда

Новини

analytics