Close button

Чим відома кандидат у мери Ірина Верещук

Чим відома кандидат у мери Ірина Верещук

Партія "Слуга народу" визначилася з кандидатом на пост мера Києва. Ним стала нардеп Ірина Верещук. У якої вже є досвід подібної роботи - правда, звичайно, не в масштабах столиці, а в невеликому прикордонному містечку Рава-Руська, повідомляє Страна.ua.

Вчора вдень стало відомо, що кандидатуру Верещук підтримують і у фракції, і в офісі президента. І ввечері, на партійних праймериз, це підтвердилося.

Ірина з великим відривом обійшла двох своїх конкурентів - нардепів Дмитра Гуріна та Олександра Дубинського - після чого її особисто представив президент.

Розповідаємо, чим відома Ірина Верещук.

Мер Рави-Руської

Ірині Верещук 40 років. Вона народилася в Раві-Руській Львівської області. Закінчила університет "Львівська політехніка", отримала спеціальність військового перекладача і п 'ять років служила в армії на цій посаді в офіцерському званні.

Потім закінчила Львівський держуніверситет за спеціальністю "Правознавство". Після чого стала юристом міської Ради в Рава-Руській.

У 2009 році Верещук пройшла стажування в Кабміні Тимошенко і була зарахована до кадрового резерву. І вже при уряді Азарова, 2010 року, стала заступник голови Жовківської районної адміністрації, де займалася гуманітарні питання.

У тому ж році Ірина Верещук була обрана мером рідного міста і стала одним з наймолодших на той момент градоначальників України - їй виповнилося 30 років.

На цій посаді Ірина діяла вельми активно і була відома далеко за межами ввіреного їй містечка. Наприклад, вимагала для прикордонних міст особливого статусу. Особливо відомою вона стала після відмови Миколи Азарова підписувати угоду про асоціацію з ЄС. Верещук тоді звернулася до Євросоюзу з проханням підписати такий договір окремо з Рава-Руській.

Зрозуміло, що це було фізично неможливо, Однак на темі Верещук "окреслилася" красиво.

17 лютого 2015 року Верещук подала у відставку, заявивши про свій конфлікт з "псевдопатріотами", яких вона назвала такими ж небезпечними для країни, як і противник на сході.

Справа в тому, що напередодні її звинуватив у корупції нардеп і колишній "сотник Майдану" Володимир Парасюк, який заявив приблизно про те ж, про що говорила "Свобода" - мовляв, Верещук роздає своїм родичам земельні ділянки, а сама рідко буває на робочому місці.

Ірина ці звинувачення відкидала і звинуватила Парасюка в погрози її життя.

"Він розповідав, що я роздаю землю в місті своїм родичам - Нехай доведе це, я готова на суд. Він також сказав, що якщо генпрокурор не посадить мера Рави-Руської, то він разом з громадою розмаже мене як розмазував людей на Майдані. Це його цитата, і я можу довести цей факт ", - говорила Верещук.

Верещук і Парасюк на виборах у Раду 2014 року балотувалися по одному мажоритарному округу. В парламент тоді потрапив сотник Майдану.

Депутат від "Слуги народу"

Після відставки Ірина Верещук пішла у вільне плавання - навчалася в Польщі, потім очолила центр Балто-Чорноморських досліджень, коментуючи процеси, що йдуть на цьому географічному просторі. Також в медійному полі вона стала відома тим, що організовувала регулярні зустрічі колишніх президентів країн Східної Європи.

Повернулася вона у велику політику вже у складі фракції "Слуги народу". У вересні вона стала представницею Кабміну в Раді, але вже у листопаді покинула цю посаду після того як відмовилася голосувати за закон про продаж землі.

Зараз Верещук працює в комітеті з питань Національної безпеки, оборони і розвідці. Вона сповідує більш помірковані погляди, ніж багато її колег по фракції. Наприклад, Верещук заявляла, що Україну не чекають в НАТО.

Також вона стала однією з небагатьох, хто поспівчував жертвам трагедії 2 травня в Одесі і закликала попросити у них пробачення - у тому числі і у прихильників Антимайдану.

6_05%5B1%5D.png

Ірина Верещук також часто критикує Петра Порошенка.

На початку липня вона припустила, що посадку екс-президента гальмує dogovoryak між ним і новою владою, і розкритикувала дії прокуратури, яка не змогла домогтися для Порошенка запобіжного заходу.

Нещодавно в ефірі "свободи слова" Верещук нагадала Порошенку, що він вітав президента РФ Володимира Путіна з Днем Росії. Про це повідомила прес-служба Кремля в травні 2015 року, і Відтоді ні адміністрація президента, ні сам Порошенко цього не спростував.

Тобто Ірина Верещук є однією з небагатьох "слуг народу", які критикують попередню владу і вимагають посадок у цьому напрямку. Чим різко відношенню до іншої частини фракції - наприклад, "Сорос". З якими у Верещук траплялися також конфлікти.

В грудні 2019 року нардеп Макс Бужанський побився в Раді з колегою по фракції Гео Лерос, який в партійному чаті дозволив собі нецензурні висловлювання на адресу Ірини Верещук.

"Він (Лерос - ред.) неполітичним способом висловлювався щодо мене в спільному чаті. Я зробила йому зауваження і попросила, щоб він сьогодні прийшов і вибачився. Він не відреагував. Я попросила фракцію відреагувати, фракція не відреагувала. Я у себя, где я сижу, розповіла про це, і сталася така ситуація. Ті, хто це почув - пішли до нього (Лерос - ред.). І він все-таки попросив вибачення і більше нікого не обзивав. От і все ", - пояснила ситуацію Ірина після сутички у парламенті.

В цілому, Ірина Верещук виділяється серед інших депутатів від "Слуги народу" своєю активною позицією з багатьох питань. Також вона є одним з небагатьох спікерів від партії, які можуть чітко коментувати ті або інші події. Позначається наявність політичного та адміністративного досвіду.

Сім 'я

У декларації Ірини Верещук вказано син Олег і цивільний чоловік Михайло Кухаренко. У Львові він відомий як один із засновників асоціації ветеранів спецпідрозділу "Альфа" (спецназ КДБ, потім СБУ).

Кухаренко, судячи з декларації, і зараз служить у військовій частині Е6117 - це Центр спеціальних операцій СБУ в Києві, група "Альфа".

Новини

Популярні теми форуму

analytics