Набули чинності нові стандарти дорожньої інфраструктури
Читати новину російською мовою, повідомляє Укравтодор.
До національного стандарту додали такі засоби сповільнення руху транспорту як острівки безпеки, бордюрні розширення, чокери й розділювальні смуги.
Згідно зі змінами, що внесені у документ «ДСТУ 4123:2020 Безпека дорожнього руху. Засоби заспокоєння руху. Загальні технічні вимоги», перелік засобів заспокоєння руху або traffic calming measures розширюється.
Дотепер офіційно дозволеними були кільцеві розв’язки, шумові смуги, піднесені пішохідні переходи, звуження смуг руху, напрямні острівці та "лежачі поліцейські".
Тепер до них додадуться:
- острівці безпеки,
- бордюрні розширення,
- чокери,
- розділювальні смуги.
Що таке засоби заспокоєння руху?
Це заходи, які спрямовані на зниження швидкості руху як у населених пунктах, так і поза ними. За основу нового стандарту Укравтодор обрав концепцію VisionZero або ж Нульове бачення. Її мета – зведення цифри смертності на дорозі до нуля завдяки продуманій системі безпеки. Приміром: зменшення ширини смуг, мінімальна кількість реклами, розділення зустрічних потоків зеленою зоною, антикишені, кільцеві перехрестя, освітлення переходів.
Нові стандарти дозволять встановити острівці безпеки, які змусять водія дещо змінити траєкторію руху, чокери – суцільні розширення або острівці, що звужують проїзну частину. А також центральні (підняті) острівці, що розташовані вздовж осі проїзної частини.
Як пояснили в Укравтодорі, вплив людського фактора враховують при будівництві та проєктуванні доріг в усьому світі, адже водій перебуває у стресі, його увага розсіюється і помилитися дуже просто. Завдяки додатковим перешкодам, які прописані у ДСТУ, водії обирають постійну швидкість, замість того, аби постійно розганятися та екстрено гальмувати.
"На жаль, за статистикою на відремонтованих дорогах збільшується кількість ДТП. Тому безпека всіх учасників руху так само є пріоритетом Укравтодору, як і будівництво якісних доріг", - повідомляють агенція. У 2020 році вперше всі проєкти ремонтів обов’язково проходять так звану 5 секцію Технічної ради Укравтодору. Вона оцінює проєкти з точки зору забезпечення заходів безпеки руху.
За словами голови Укравтодору Олександра Кубракова, експеримент із новими дорожніми знаками, який впроваджується із Нацполіцією, також має слугувати задачам безпеки. Нагадаємо, експеримент триватиме на 10 об'єктах "Великого будівництва" від 3 до 9 місяців – за його підсумками дорожники оберуть найкращі рішення для водіїв.