Close button

Кабмін скасував пільгову ціну на електроенергію для населення

Кабмін скасував пільгову ціну на електроенергію для населення

Кабінет міністрів України скасував пільгову ціну на електроенергію для населення 90 копійок за перші 100 кВт-год з січня 2021 року і встановив її на рівні 1,68 грн за кВт-год, повідомляє УНИАН.

«З січня проект постанови передбачає продовження дії ПСО (спецобязательства на оптовому ринку електричної енергії) до 31 березня 2021 року встановлення з 1 січня 2021 року по 31 березня фіксовану ціну для населення в розмірі 1,68 грн за кВт-год», - сказав в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Він зазначив, що якщо уряд не прийме сьогоднішню постанову, то ціна на електрику виросте більш ніж в 2,5 рази, оскільки стане ринковою.

За словами Вітренко, також відповідною постановою пропонується встановлення ціни вироблення електричної енергії державним підприємством НАЕК «Енергоатом» за двосторонніми договорами на електронних аукціонах держпідприємству «Гарантований покупець» на рівні 150 грн за 1 МВт-год.

«Проект постанови розроблено з метою забезпечення фінансової стабілізації ринку електричної енергії в наступному році і стабільної роботи генеруючих компаній, на яких покладено спеціальні зобов'язання НАЕК« Енергоатом »і« Укргідроенерго »і« Укренерго ». А також, і в першу чергу, звертаю на це увагу, для запобігання стрімкого зростання тарифу на електроенергію вже з січня 2021 року », - сказав глава Міненерго.

Скільки платили українці

В Україні ціна на електроенергію для населення не змінювалася з 2017 року і становить 90 коп. за 1 кВт-год при споживанні до 100 кВт-год, а понад цього - 1 грн 68 коп. за кВт-год.

У той же час, для промислових споживачів ціни на електрику формуються на підставі ринкових механізмів і коливаються від 2,5 грн до 4 грн за кВт-год.

Підвищення тарифу

19 червня 2020 року Нацкомісія запропонувала з серпня підвищити тарифи "Укренерго" в 4 рази.

26 червня 2020 року НКРЕКУ попередньо схвалила підвищення тарифу "Укренерго" вдвічі.

5 серпня Кабінет міністрів України вніс зміни в положення про спеціальних зобов'язання на ринку електроенергії, зобов'язавши держкомпанію «Енергоатом» продавати близько 50% своєї електроенергії, а держкомпанію «Укргідроенерго» продавати 30% своєї електроенергії для потреб населення за ціною 1 копійка за кіловат-годину. Раніше «Енергоатом» був зобов'язаний продавати для потреб населення 80% своєї електроенергії, а «Укргідроенерго» - 35%. Частину, що залишилася електроенергію держкомпанії можуть продавати на ринку двосторонніх договорів та інших сегментах ринку.

Звіт Єврокомісії

  • Згідно зі звітом Єврокомісії ціни на електроенергію в Україні в першому кварталі 2020 року були на 37,9% вище, ніж середня вартість в Європі.
  • Україна опинилася в категорії країн з найвищими цінами на електрику в Європі поряд з Грецією (50 євро за МВт-год) і Мальтою (45 євро за МВт-год). Далі йдуть Болгарія (42 євро за МВт-год), Румунія (41 євро за МВт-год), Угорщина і Польща (по 41 євро за МВт-год).
  • В Єврокомісії відзначили, що високі ціни на електроенергію спостерігаються в тих країнах, які мають залежність від імпорту електроенергії (Греція, Угорщина), а також в тих, які мають технічні обмеження по імпорту (Мальта, Греція).
  • 18 грудня 2020 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що не згоден з тим, що ціни на електроенергію для українських промислових споживачів є одними з найвищих в Європі. На його думку, вони, навпаки, є одними з найнижчих.

Новини

Популярні теми форуму

analytics