Овочі, важливі для організму: топ-9
Невичерпне джерело вітамінів і антиоксидантів. Максимальну користь організму приносять саме свіжі овочі, повідомляє Slovofraza.
Пропонуємо вам перелік з десяти найбільш корисних овочів, які зміцнять ваш імунітет і поліпшать загальне самопочуття!
Кукурудза.
У качанах або без - кукурудза корисна в будь-якому вигляді! Дослідження, опубліковане в журналі «Сільськогосподарські продукти харчування і хімія» показало, що чим довше готували кукурудзу, тим вище в ній рівень антиоксидантів, таких як лютеїн, який бореться зі сліпотою у літніх людей. Горох.
«Маленький, та молодецький» - так можна описати горошок. Згідно з дослідженням в Міжнародному журналі раку, щоденне споживання зеленого горошку поряд з іншими бобовими культурами знижує ризик раку шлунка. Додавайте його в суп, в салати або ж просто вживайте як гарнір. Листова капуста.
Будучи «королевою» всіх зелених овочів, листова капуста є найкориснішим овочем на полицях супермаркетів. Її кучеряве зелене листя повні вітаміну С, антиоксиданту, який може знизити рівень холестерину-LDL в крові або «шкідливого» холестерину.
Брокколі.
Брокколі сповнена антиоксидантів, які борються з раком. Одне дослідження показало, що у чоловіків, які їли п'ять і більше порцій капусти в тиждень (включаючи брокколі), ймовірність розвитку раку сечового міхура за десятирічний період була вдвічі менше, ніж у чоловіків, які їх їли рідко. Червоний болгарський перець.
Один болгарський перець середніх розмірів містить всього 32 калорії, однак він багатий вітаміном С - одна штука забезпечить вам 150% норми вітаміну на добу. Відомо, що антиоксиданти, що містяться в болгарському перці, допомагають запобігти атеросклерозу, який може привести до хвороби серця.
Шпинат.
Шпинат насичений каротиноидами - антиоксидантами, які сприяють збереженню гарного зору і допомагають запобігти дегенерацію жовтої плями, яка є основною причиною сліпоти у літніх людей. Приготування цих зелених овочів допомагає організму засвоювати лютеїн (каротиноид), корисний для очей і зору. Паростки брюссельської капусти.
Антиоксиданти, що містяться в паростках брюссельської капусти, можуть допомогти детоксифікувати вільні радикали, що викликають рак. Лише півсклянки паростків містять 80% відсотків щоденної норми вітаміну С, який допомагає боротися з серцевими захворюваннями і катарактою. Підкуповує також і простота готування цього овоча - злегка підсмажте паростки на сковороді і отримаєте чудовий гарнір до м'яса.
Буряк.
Сирий або маринований, цей коренеплід містить велику кількість антиоксидантів, які борються з раком, а також лютеїн, який захищає очі. Але не викидайте листя буряка після готування! Зелена гичка є найбільш живильним частиною овоча і може вживатися також, як і інші темно-зелені листові овочі, такі як шпинат, гірчиця і капуста.
Цибуля.
Ви отримаєте максимальну користь від антиоксидантів, які є в цибулі, вживаючи її в сирому вигляді. Приготування цибулі на сильному вогні значно знижує корисні властивості фітохімікати, які захищають від раку легенів і простати.