Створено перша точна карта світу
На звичних картах світ показаний так, як його зобразив фламандський географ Герард Меркатор ще в XVI столітті. Тоді він зробив революцію в картографії, але його проекція спотворює реальні розміри країн. Все 2D-карти, які існують сьогодні, неточні. Вчені вирішили зробити правильні плоскі карти, однак вони не схожі на те, що доводилося бачити раніше, повідомляє Хайтек.
Фундаментальне переосмислення того, як можуть працювати карти, привело до створення найточнішою плоскою карти з коли-небудь створених. У проекті брали участь три експерти: Дж. Річард Готтом, Девід Голдберг і Роберт Вандербей, професор операційних досліджень і фінансового інжинірингу, який створив карту результатів виборів «Пурпурова Америка».
Вчені надихнулися роботою Готта про многогранниках - багатогранних твердих фігурах. В недавній статті він почав розглядати новий вид багатогранників з правильними формами, що призвело до революційної ідеї двосторонньої карти.
Розповідаючи про нову плоскій карті професор згадав історію з олімпійськими стрибунами в висоту. У 1968 році Дік Фосбері шокував спортивних фанатів, вигнувши спину і перестрибнувши через поперечину назад. Він встановив новий рекорд і виграв золоту медаль, і з тих пір стрибуни у висоту поміняли тактику.
«Ми як містер Фосбері, - пояснює Готт. - Ми робимо це, щоб побити рекорд, зробити плоску карту з найменшими можливими помилками. Так що, як і він, ми дивуємо людей, пропонуємо кардинально інший вид карти. Кожна з помилок Вінкель тріпель була врахована».
Нова карта не схожа ні на одну з попередніх.
Плоска карта, яку створили вчені, двостороння і кругла, як грамофонна або вінілова платівка. Вона виходить за рамки двох вимірів, не втрачаючи при цьому зручності логістики - зберігання і виготовлення - плоскою карти.
У новій двосторонньої карти менше помилок в відстанях, ніж у будь-який односторонній плоскою карти. Попереднім рекордсменом була карта 2007 року, створена Готтом з Чарльзом Муньоло, випускником Прінстона в 2005 році.
Фактично ця карта примітна тим, що має верхню межу помилок відстані: відхилення відстаней більш ніж на ± 22,2% неможливо. Для порівняння, в проекціях Меркатора і Вінкель тріпель, а також в інших, помилки відстані стають величезними в міру наближення до полюсів і по суті нескінченними від лівого до правого краю (які знаходяться далеко один від одного на карті, але безпосередньо примикають до земної кулі) . Крім того, площі на краю всього в 1,57 рази більше, ніж в центрі.
Карту можна роздрукувати спереду і ззаду на одній сторінці журналу, щоб читач міг вирізати її.
Наскільки відомо вченим, ніхто ніколи раніше не робив двосторонні карти такої точності.