Корисні властивості березового соку для здоров'я
Користь березового соку для імунітету, схуднення і здоров'я в цілому давно доведена. До його складу входять вітаміни групи В, магній з калієм (їх поєднання нормалізує артеріальний тиск, знижує набряки та перешкоджає руйнуванню кісткової тканини), є натрій та мідь. Також у ньому є дубильні речовини, фруктоза, органічні кислоти й ефірні олії, повідомляє Укрiнформ.
Березовий сік - це низькокалорійний продукт (25 ккал на 100 мл).
Користь березового соку для жінок пов'язана в першу чергу з його ефектом для схуднення. Також завдяки сечогінній дії він корисний вагітним: усуває набряки ніг, поповнює в організмі мами та малюка запаси магнію і калію.
Замороженими кубиками березового льоду протирають проблемну шкіру, щоб позбутися від лущення, почервоніння, подразнень і пігментних плям.
Березовий сік рекомендують пити:
- при ангіні, кашлі, туберкульозі, хронічному нежиті, ОРЗ - тобто при захворюваннях, коли потрібно допомогти організму вивести через верхні та нижні дихальні шляхи слиз і гній;
- при каменях у нирках, сечовому і жовчному міхурах (починають з малих обсягів);
- при радикуліті, артриті, ревматизмі, подагрі;
- при функціональних розладах шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок;
- при серцево-судинних захворюваннях;
- при хронічній втомі, сонливості й депресії;
- при всіх онкології;
- при запальних процесах, особливо в органах сечостатевої системи;
- при інтоксикації будь-якого походження.
Березовий сік: протипоказання
Зловживати березовим соком не рекомендоване тим, хто має алергію на березовий пилок, і людям з сечокам'яною хворобою. Також не дають березовий сік немовлятам до півроку.
Березовий сік: скільки можна пити
У лікувальних цілях його п'ють мінімум двічі в день - по пів склянки вранці і ввечері. В цілому, лікарі рекомендують пити березовий сік від одного до двох літрів в день.