Close button

Лікар назвала заборонені продукти для вагітних, про які ви могли не здогадуватися

Харчування вагітної жінки має бути збалансованим і безпечним, адже від цього залежить здоров’я як матері, так і дитини. Є певні продукти та напої, яких краще уникати під час вагітності, пишет Людмила Жукова, РБК-Украина.

Неочевидні продукти, які не треба їсти, називає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на допис педіатра Дарини Власенко в Instagram.

Що не варто їсти вагітним

Всі знають про очевидні обмеження у харчуванні під час вагітності: нікотин, алкоголь, сиру рибу, м’ясо, сирі яйця, непастеризоване молоко та рибу з високим вмістом ртуті. Але є й інші продукти, про які ви могли навіть не підозрювати!

Соки-фреші

Хочете склянку свіжовичавленого соку? Зачекайте. Непастеризовані соки можуть містити бактерії, такі як сальмонела, що становить загрозу для здоров’я матері та плоду.

Трав’яні чаї

Чаї на основі трав здаються корисними, але їх вплив на вагітність недостатньо вивчений. Деякі трави можуть мати небажаний ефект, тому краще не ризикувати.

Мікрогрін

Ці маленькі паростки виглядають корисно, але насправді є ідеальним середовищем для розмноження сальмонели. Проблема в тому, що навіть ретельне миття не гарантує їхньої безпеки.

Немиті фрукти та овочі

Звичайно, це джерело вітамінів, але поверхня немитих продуктів може бути заражена бактеріями та паразитами, такими як токсоплазма, кишкова паличка або лістерія. Завжди ретельно мийте або очищайте їх перед вживанням.

Субпродукти

Печінка, серце та інші субпродукти - це джерело корисних речовин, але в них може міститися надмірна кількість вітаміну А, який у великих дозах шкідливий для плоду. Обмежте їх вживання до разу на тиждень у невеликих порціях.

Пам’ятайте: здорове харчування - це не тільки про те, що корисно, але й про те, що безпечно для вас і вашої майбутньої дитини. Завжди консультуйтеся з лікарем перед внесенням змін у раціон!

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Педіатр Даша Власенко МамаЛікар (@dashkus)

Читайте також цікаві факти про вагітність та пологи.

Також ми писали про 6 продуктів, які вагітним потрібно взяти в пологовий.

Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.

Новости

Популярные темы форума

analytics